images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

کنکور سراسری مشاوره - برنامه ریزی - مقالات کنکوری - آخرین اخبار کنکور 1402

کنکور سراسری

 

اگر متقاضی شرکت در کنکور سراسری هستید، حتماً شرایط عمومی، اختصاصی و همچنین موضوعات مربوط به تاثیر معدل در تراز و رتبه را در سایت فاروس طاها مطالعه کنید. 

طبق مصوبه جدید سازمان سنجش دروس عمومی از سال 1402 به بعد از کنکور سراسری حذف شده و به سوابق تحصیلی دانش آموزان منتقل خواهد شد. لذا ضروری است جهت شرکت در آزمون ها از سال دهم برنامه ریزی قوی و منسجم داشته در طی تحصیل 3 سال دوره دوم دبیرستان در تمام دروس نمره بالا کسب نمایید. جهت آمادگی کنکور سراسری 1402 فقط و فقط دروس اختصاصی را مرور نمایید. 

ضرایب جدید دروس در کنکور سراسری 1402 مختص به دروس اختصاصی می باشد. با تغییراتی که در کنکور سراسری اعمال شده ، دروس عمومی از این آزمون حذف شده است و دروس تخصصی در هر یک از زیرگروه های آزمایشی شامل تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان نیز تغییر کرده است.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود:

1- ثبت‌نام داوطلبان نوبت اول کنکور سراسری از امروز یکشنبه ۸ آبان آغاز می‌ گردد و روز شنبه ۱۴ آبان ماه به پایان می‌رسد.

2-  برای هر داوطلب یک سامانه جامع ثبت می شود و تا پایان عمر وی فعال خواهد بود. یک بار ثبت اطلاعات در این سامانه برای ثبت نام تمام آزمون‌ها کافی است.

3- کنکور سراسری ۱۴۰۲ در دو مرحله برگزار می‌شود. آزمون نوبت اول در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. نوبت دوم این آزمون نیز در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری از امسال ۲ بار در سال برگزار می‌شود و نمره حاصله تا ۲ سال اعتبار دارد و داوطلبان می‌توانند تا ۲ سال از نتایج کنکور سراسری ، استفاده کنند.

4- تمام داوطلبان باید یک شماره موبایل اختصاصی داشته باشند. این شماره باید حداقل برای یک آزمون در اختیار داوطلب یا بستگان وی باشد. همچنین داوطلبان توجه داشته باشند که اطلاعات وارد شده در سامانه، صحیح باشد.

5- نحوه درج معدل در سامانه ثبت‌نام

 اشتباه در ثبت معدل می‌تواند منجر به حذف داوطلبان از فرآیندِ انتخاب گردد. لذا نتیجه اولیه کنکور سراسری امسال تا پیش از پایان امسال اعلام می شود که شامل نمره خام و نمره آزمون است. مرداد ماه سال بعد، سوابق تحصیلی داوطلبان از آموزش و پرورش دریافت و نتیجه نهایی در مرداد ماه اعلام خواهد شد.

6- هشدار: ۹۰ درصد خطاها در فرایند ثبت‌نام توسط کافی‌نت‌ها صورت می‌گیرد.

 اشتباه در ثبت رشته فاجعه آفرین است زیرا هیچ راهی برای تغییر  رشته وجود ندارد. تمام اطلاعات در سیستم کد می‌شود و امکان بازکد کردن اطلاعات وجود ندارد. 

نکته : داوطلبان در تمام مراحل تکمیل فرم ثبت‌نام دقت کنند. جابجایی شهر، غیرممکن است مگر اتفاق خیلی خاصی برای آنها رخ دهد. 

7- تعداد حوزه های برگزاری آزمون ۱۴۰۲ تغییر نکرده و مانندسال گذشته هستند.

8- ماده ۵ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی

 شیوه پذیرش دانشجو در سال جاری مانند سال‌های گذشته است. این شیوه پذیرش شامل پذیرش دانشجویان در رشته‌های دانشگاه آزاد به جز رشته‌های پزشکی می باشد. 

9- مبلغ آزمون ها 

قیمت پرداختی برای هر گروه آزمایشی ۱۳۰ هزارتومان است. همچنین هر داوطلب باید مبلغ ۳۰ هزار ریال(۳۰۰۰ هزار تومان) برای خدمات پیامکی پرداخت کند.

10 - مغایرت معدل پذیرفته‌شدگان در رشته محل‌های پذیرش

 صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، صورت می گیرد. امکان ویرایش معدل‌های کل و کتبی داوطلبان طی چهار نوبت هنگام ثبت‌نام، ویرایش، دریافت کارت ورود به جلسه و انتخاب رشته در سال ۱۴۰۱ وجود دارد و داوطلبان در صورت مغایرت معدل باید نسبت به رفع آن اقدام نمایند. گزینش نهایی در رشته محل‌ها فقط با سوابق تحصیلی برای آنها صورت می گیرد.

11- بر اساس دستورالعمل‌های ارسالی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در کد رشته محل‌هایی که تعداد پذیرفته‌شدگان آنها از ظرفیت مندرج در دفترچه کمتر بوده است، نیازی به بررسی معدل توسط دانشگاه‌ها وجود ندارد و این کد رشته محل‌ها در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته و ثبت نام و ادامه تحصیل این داوطلبان با هر معدلی در این کد رشته‌ محل‌ها بلامانع است.

12- در سایر رشته محل‌ها بر اساس بخشنامه‌های سازمان سنجش، اعلام مغایرت معدل فقط توسط دانشگاه یا موسسه قبولی و از طریق پرتال ارتباطی آن دانشگاه صورت می‌پذیرد و سیستم در حال حاضر برای همه مؤسسات فعال است. وضعیت افرادی که با معدل جدید پذیرش آنها بلامانع است از طریق این پرتال اعلام می‌شود و ادامه تحصیل آنها در کد رشته محل قبولی منعی ندارد و برای سایرین وضعیت تصمیم‌گیری توسط سازمان سنجش انجام و به دانشگاه مربوطه اعلام می‌شود.

13- نکته مهم : در صورت عدم احراز حداقل معدل قبولی داوطلبان، نسبت به لغو پذیرش آنها اقدام خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان می توانند در صورت داشتن هر گونه ابهام در خصوص مغایرت معدل، ضرایب دورس، از طریق تلفن همراه به شماره 09120981385 با مشاوران خبره فاروس طاها تماس بگیرند.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

روش های نوین یادگیری هوشمند 

1- ترکیبی خواندن : شما باید هر متن را ابتدا خوانده سپس نکات مهم و کنکوری را در همان صفحه یادداشت نمایید. در نهایت تمام صفحات را با هم مقایسه نموده و ارتباط مطالب را در ذهن خود مرور و ثبت نمایید. 

2- روش های تکنیکی: در تمام دنیا فرمول ها و محاسبات را با تکنیک های خاص و منحصر به فرد هر مطلب فرا می گیرند که نیازمند آموزشهای خاص و حرفه ای است. 

3- روش مفهومی: ابتدا هر مطلب را خوانده سپس معنا و مفهوم آنرا در هر صفحه خلاصه نویسی کنید. بدون وقفه مطالعه داشته باشید. نکات کلیدی را با ورق زدن کتاب مرور نمایید و بصورت لایه های کلی به جزئی در هیپوکامپ مغز ( محل ذخیره درازمدت) ذخیره نمایید. تمام سؤالات کنکورهای سراسری اخیر بصورت ترکیب حفظیات و مفهومی بوده اند. مهمترین مرجع سؤالات کنکور ، کتابهای درسی و تستهای همان مباحث در دوره دوم متوسطه هستند. 

اهمیت ضرایب دروس

ضرایب دروس مشخص می کند که برای مطالعه هر درس چه زمانی را در برنامه ریزی VIP بگنجانید.

موسسه کنکوری فاروس طاها قصد دارد تا با استفاده از ناب ترین منابع کنکوری و آزمون های دوره ای در برنامه ریزی VIP رتبه های شما را به زیر 500 برساند. 

در سال های اخیر داوطلبان علوم تجربی ، بیشترین گرایش را به رشته محل های پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی داشته اند. 

شما باید کیفیت مطالعه را بالا ببرید که تمامی رقبای خود را پشت سر بگذارید. 

در برنامه ریزی کنکور، پایه را براین مبنا بگذارید که هیچ تردیدی برای قبولی نداشته باشید. 

مهمترین درس در رشته تجربی ، با ضریب بالا زیست شناسی می باشد. 

مطالعه هوشمند زیست شناسی 

زیست شناسی درس ترکیبی ، تصویری و مفهومی است . لذا نمی توان تمام مباحث آن را فقط حفظ نمایید. جهت پاسخگویی صد درصدی تستها، باید تمام مطالب  و کتاب های مرجع را بخوانید و حتی یک خط را هم از قلم نیاندازید. حداقل روزی 90 دقیقه را برای مطالعه زیست اختصاص دهید. 

بهترین منابع زیست شناسی 

کتب درسی 3 سال دوره دوم متوسطه و آزمون های کنکور سال های گذشته بهترین منابع می باشند. 

موسسه کنکوری فاروس طاها قصد دارد تا رؤیای تست زنی صد درصد در زیست شناسی و قبولی تضمینی در رشته های تاپ پزشکی، دنذانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی را به واقعیت تبدیل نماید.

مسیر آمادگی برای کنکور را با یک کلیک بر وبسایت فاروس طاها در کمترین زمان با عالی ترین کیفیت بپیمایید. 

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

برچسب ها: