فاروس logo

رشته های دانشگاه بقیه الله و شرایط پذیرش آن

رشته های دانشگاه بقیه الله و شرایط پذیرش آن

رشته های دانشگاه بقیه الله و شرایط پذیرش آن

رشته های دانشگاه بقیه الله و شرایط پذیرش آن

  

دانشگاه بقیه الله با چهار دانشکده در رتبه 13 دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار دارد. پذیرش در دانشگاه بقیه الله با استفاده از کنکور سراسری امکان پذیر است پس ازکسب حدقل نمره علمی مورد نظر باید در مصاحبه هبئت علمی دانشگاه و تست های سلامت پذیرفته شوید. چرا که رشته های دانشگاه بقیه الله جزو رشته های نیمه متمرکز هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی رشته های این دانشگاه بپردازیم.

 

 

دانشکده های دانشگاه بقیه الله شامل چه مواردی می شود؟

 

 

معرفی رشته های رشته های دانشگاه بقیه الله

 

رشته های دانشگاه بقیه الله در چهار دانشکده پزشکی، پرستاری، داروسازی و بهداشت به شرح زیر است:

 

پزشکیعلوم آزمایشگاهیپرستاری داخلی جراحی
پرستاری نظامیپرستاری بهداشتروان پرستاری
فوریت های پزشکی و هوشبریپرستاری اتاق عملپرستاری اطفال
اصول و فنون پرستاریمدیریت پرستاریداروسازی بالینی
فارماکولوژیفارماکوگنوزیفارماسیوتیکس
شیمی داروییمدیریت خدمات بهداشتی و درمانیتغذیه و بهداشت مواد غذایی
مهندسی بهداشت حرفه ایمهندسی بهداشت محیطآمار و اپیدمیولوژی
آموزش بهداشت و ارتقای سلامتسلامت در بلایا و پدافند غیرعاملعالی رسته ای

 

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله به چه صورت است؟

 

قبولی در دانشگاه بقیه الله دارای شرایط اختصاصی، عمومی و علمی خاصی است که در ادامه مقاله به توضیح آن می پردازیم.

 

 

دقت کنید در شرایط مشاوی اولویت با خانواده ایثارگران ، جانبازان ، شهدا ، آزادگان ، رزمندگان و بسیجیان می باشد.

 

پذیرش در دانشگاه بقیه الله

 

برای پذیرش در دانشگاه بقیه الله علاوه بر کسب رتبه علمی لازم باید خود را برای مصاحبه نیز آماده کنید. مصاحبه حضوری این دانشگاه شامل تست های سلامت و بررسی وضعیت روان شناختی و سوالات اطلاعات عمومی است که باید در آن نمره قبولی کسب کنید. بنابراین رشته های دانشگاه بقیه الله نیمه متمرکز است . به این معنا که تقریبا سه برابر ظرفیت هر کد رشته برای مصاحبه پذیرفته می شوند. از این تعداد تنها نزذدیک به یک سوم پذیرش نهایی می شوند.

 

رتبه علمی لازم برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه بقیه الله چقدر است؟

 

آیا می دانید حداقل رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه بقیه الله چند است؟ اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را دارید، تراز شما باید بالای 9500 باشد. در غیر این صورت شانس قبولی شما کم می شود. البته قبولی در هر رشته باید هر ساله با توجه به میانگین رتبه علمی داوطلبن همان سال سنجیده شود. برای تحصیل در رشته های کارشناسی تراز 8000 به بالا و تراز 7000 به بالا برای تحصیل در رشته های مقاطع کاردانی مورد نیاز است.

 

آیا دانشگاه بقیه الله الزام به خدمت دارد؟

 

بله. از همان زمانی که پذیرش شده و دانشجوی دانشگاه بقیه الله می شوید، کمک هزینه دانشجویی، خوابگاه و امکانات رفاهی دریافت می کنید. پس از پذیرش در دانشگاه به استخدام رسمی سپاه درآمده و باید دوره خدمت دو ساله خود را در مناطقی که سپاه معرفی می کندئ بگذرانید.

 

قبولی در دانشگاه بقیه الله

 

قبولی در دانشگاه بقیه الله نیازمند تراز بالایی در کنکور سراسری است. به این ترتیب باید به حد نصاب رتبهخ علمب لازم برسید تا بتونید در آزمون های سلامت و مصاحبه آن نیز شرکت کرده و قبول شوید. چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه بقیه الله را دارید، احتیاج به یک راهنما دارید تا بتوانید در مسیر پرتلاطم قبولی در کنکور تجربی رتبه لازم را کسب کنید. موسسه فاروس طاها با سال ها سابقه در زمسنه قبولی کنکور سراسری به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را کسب کرده و رتبه برتر شوید.

 

بورسیه رشته های دانشگاه بقیه الله

 

آیا می دانید بورسیه رشته های دانشگاه بقیه الله به چه صورت است؟ رشته های این دانشگاه به همراه خود بورسیه سپاه، بورسیه ناجا، بورسیه وزارت دفاع و بورسیه نیروی دریایی ارتش و مواردی از این قبیل را دارند. این به این معناست که پس از فارغ التحصیلی می توانید در این ارگان ها به خدمت بپردازید و از خدمات دولتی بهره ببرید.

 

رشته های دانشگاه بقیه الله شامل چه مواردی می شود؟

رشته های این دانشگاه شامل رشته های علوم پزشکی، پرستاری، بهداشت و.. می شود که در متن مقاله آن را به طور کامل شرح دادیم. همچنین باید ببینید با پذیرفته شدن در این رشته ها بورسیه کدام ارگان دولتی می شوید. این امر را هرساله از طریق فترچعه انتخاب رشته کنکور سراسری دنبال کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه بقیه الله چیست؟

شرایط پذیرش در این دانشگاه شامل شرایط اخنصاصی، عمومی و علمی می شود که در متن مقالهخ به آن پرداختیم. رشته های دانشگاه بقیه الله به صورت نیمه متمرکز است. به این صورت که هر ساله سه برابر ظرفیت هر کد رشته دانشجو برای مصاحبه و تست های سلامت پذیرفته می شوند اما تعدادی از آن ها در نهایت پذیزرفته می شوند.

برچسب ها