فاروس logo

راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها

راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها

راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها

راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها 

 اگر شما هم جز آن دسته از دانش پذیران هستید که به بودجه بندی آزمون ها نمی رسید در این مقاله همراه ما باشید تا راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها را برای شما شرح دهیم.

نرسیدن به محدود بندی آزمون ها همانند تله ای است که برخی داوطلبان در آن گیر می افتند و هر کاری می کنند تا به برنامه آزمون برسند ، نمی شود و تازه برای بعضی ها شرایط بدتر و سخت تر هم می شود.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

 

نرسیدن به محدود بندی آزمون ها مشکل کدام داوطلبان است؟

معمولا این مشکل را بیشتر داوطلبانی که مدرسه می روند و یا درگیر کلاس های کنکوری هستند دارند
البته این مشکل برای فارغ التحصیلان هم نیز اتفاق می افتد که با وجود ساعات مطالعه روزانه باز هم به برنامه آزمون نمی رسند که دلایل بسیاری می تواند داشته باشه.

چرا با وجود ساعات بالای مطالعه باز هم به بودجه بندی آزمون نمی رسم و همیشه از برنامه عقبم و به محدود بندی آزمون ها نمی رسم؟

درس های نیمه تمام زیادی دارید که روی هم انباشته شده ، کتاب تست هایی که پراکنده کار شده اند، جزوه هایی که هنوز خوانده نشده اند و... الان همه پیش رویتان قرار دارند و کلافه و سردرگم نمی دانید اصلا باید چی رو بخونی و از کجا شروع کنی... نمیتونی قدم از قدم برداری و دچار یه فلج مطالعاتی می شوید...

راهکار رفع مشکل نرسیدن به محدود بندی آزمون ها

١- مهمترین وظیفه شما در این لحظه این است که به سرفصل های آزمون های قبلی فکر نکنید و اولویت شما قسمت بندی آزمون های بعدی باشد تا بتوانید خود را با برنامه مطالعاتی هماهنگ نمایید.

 

 مهمترین وظیفه شما در این لحظه این است که به سرفصل های آزمون های قبلی فکر نکنید و اولویت شما قسمت بندی آزمون های بعدی باشد تا بتوانید خود را با برنامه مطالعاتی هماهنگ نمایید

 

٢- اما اگر سرفصل هایی در برنامه های مطالعاتی قبلی وجود داشتند که پیش نیاز سرفصل های مطالعاتی این دوره شما هستند بهتر است در حد یادگیری ابتدایی آن ها را مطالعه کرده تا بتوانید سرفصل های جدید را به خوبی بیاموزید.

٣- در طول سال تحصیلی اولویت شما باید خواندن درس هرروز همان روز همراه با مدرسه باشد.
زیرا اگر درس هر روز را در همان روز بخوانید، سبب به وجود آمدن تسلط در برنامه مطالعاتی و مفهومی شدن مطالعه می شود و کیفیت مطالعه را بالا خواهد برد. همچنین لیست مطالب باقی مانده از برنامه های قبلی را یادداشت کرده و سعی کنید در واحدهای جبرانی موجود در برنامه آن ها را بخوانید.

٤- اما اگر در واحدهای جبرانی خود نتوانستید مباحث باقی مانده را تمام کنید، نگران نباشید، این درس ها در طول سال و در آزمون های آزمایشی چندین مرتبه تکرار خواهند شد، همچنین می توانید در دوران جمع بندی مانند جمع بندی نیمسال اول و دوم، نوروز و…. این درس ها را مطالعه کرده و اقدامات باقی مانده را انجام دهید.

۵- به برنامه مطالعاتی خود پایبند باشید.
پایبندی به برنامه باعث می شود که از مباحث جدید عقب نمانید و بتوانید مباحثی را که باقی مانده نیز مطالعه نمایید.
یکی از روش های پایبندی به برنامه مطالعاتی، شرکت در آزمون های آزمایشی است. با شرکت در آزمون آزمایشی جدی بودن شما برای اجرای برنامه بیشتر می شود و می توانید به مطالعه همه مباحث بپردازید.

بنابراین اولویت شما باید نوشتن لیست کارهای باقی مانده از برنامه های قبلی بوده تا در زمان های جبرانی و جمع بندی بتوانید آن ها را مطالعه نمایید.
همچنین نگرانی خود را کنار بگذارید و مطمئن باشید اگر طبق برنامه های آزمون ها پیش روید می توانید چندین بار دروس را مرور کنید.
با تمرکز بر روی برنامه الان خود و مطالعه سطحی مباحث پیش نیاز می توانید طبق محدود بندی آزمون ها پیش رفته و به موفقیت برسید.


روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

 

البته اگر حجم مطالبی که از برنامه آزمون ها عقب افتاده اید خیلی زیاد است قضیه فرق می کند و باید به روشی که در ادامه عنوان می کنیم عمل کنید.

اگر خیلی از برنامه و محدود بندی آزمون ها عقب افتاده بودید:

زمانی که به ایستگاه های جبرانی و آزمون های جمع بندی دوره ای رسیدید چون مباحث آزمون جدیدتر را به خوبی خوانده اید می توانید زمان بیشتری برای مباحث آزمونی که از دست دادید داشته باشید و با چند ساعت مطالعه بیشتر از اینجا به بعد با برنامه آزمون ها کاملا هماهنگ بشین. اما اگه حجم مطالبی که از آزمون یا آزمون های قبل نخوانده اید بسیار زیاد است در صورتی که الان بخواهید مباحث آزمون قبل را بخوانید کم کم از همه آزمون ها عقب می مانید و این ممکن است باعث شود به تدریج تصمیم بگیرید که برنامه آزمون ها رو به طور کل بیخیال شوید و بدون توجه به برنامه راهبردی آزمون ها درس بخوانید که کار بسیار اشتباهی هست. در این حالت، فقط و فقط مباحثی از آزمون قبل رو بخوانید که پایه ی بعضی مباحث آزمون بعدی هستند که در این صورت به محدود بندی آزمون ها می رسید.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

برچسب ها