فاروس logo

گام های مؤثر در تست زنی دروس تخصصی کنکور سراسری

گام های مؤثر در تست زنی دروس تخصصی کنکور سراسری

گام های مؤثر در تست زنی دروس تخصصی کنکور سراسری

گام های مؤثر در تست زنی دروس تخصصی کنکور سراسری 

 

یکی از نگرانی ها و دغدغه های داوطلبان کنکور، تست زنی در کمترین زمان و اخذ درصد بالا در دروس تخصصی است. 

می توانید مسیر پرپیچ و خم کنکور را با صرف کمترین هزینه و زمان با برنامه ریزی دقیق در مطالعه صحیح منابع معتبر و مصوب آموزش و پرورش به راحتی از فاروس طاها  با یک کلیک بگیرید. 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

دروس تخصصی 

دروس تخصصی رشته علوم تجربی شامل زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی و زمین شناسی است. جدول زیر، تأثیر ضرایب سوابق تحصیلی هر درس در کنکور سراسری رشته تجربی را نشان می دهد.

 

ضرایب سوابق تحصیلی هر درس در کنکور سراسری نظام جدید تجربی

نام درس

ضریب

زمین شناسی

1

ریاضی

7

زیست

12

شیمی

9

فیزیک

7

 

دروس تخصصی رشته انسانی شامل ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روان شناسی است.

منابع اختصاصی نظام جدید و قدیم کنکور انسانی سال 1401 و ۱۴۰۲

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

دروس تخصصی رشته ریاضی فیزیک

تعداد سوالات دفترچه دروس اختصاصی کنکور ریاضی شامل ۱۳۵ تست بوده و داوطلبان کنکور ریاضی ۱۷۵ دقیقه برای پاسخ گویی به سوالات زمان دارند.

دروس اختصاصی کنکور ریاضی بر اساس  دفترچه کنکور ریاضی شامل:

ضریب دروس اختصاصی کنکور ریاضی

ضریب دروس اختصاصی در هر زیر گروه متفاوت می باشد و داوطلبان برای انتخاب رشته نیز باید ضریب هر درس اختصاصی را در نظر داشته باشند.

 

ریاضی

فیزیک

شیمی

زیرگروه

۴

۳

۲

زیر گروه شماره ۱

۴

۳

۳

زیر گروه شماره ۲

۳

۲

۳

زیر گروه شماره ۳

 

مهارت مطالعه دروس تخصصی

اولین اقدام تقسیم بندی مباحث است:

 دروس تخصصی پایه دوازدهم بیشترین سهم در تست های کنکور را دارند، پس نیاز به زمان بیشتری برای مطالعه دقیق دارند.  یکی از مهم‌ترین درس‌های گروه تجربی، درس زیست شناسی است. داوطلبان باید تراز مناسبی برای درس زیست شناسی کسب کنند تا رتبه نهایی مناسب در کارنامه داشته باشند. فاروس طاها بودجه‌بندی زیست شناسی کنکور 1401 را ارئه داده است:

بودجه‌بندی درس فیزیک کنکور 1401 در دفترچه تخصصی 

بودجه بندی شیمی کنکور تجربی 1401

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی 1401

 

 زمان بندی درست برای مطالعه دروس تخصصی

 هر یک از این دفترچه ها شامل پرسش های مطرح شده از چندین درس هستند که دارای ضریب و میزان اهمیت متفاوتی در گروه های آزمایشی ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان می باشند.

متقاضیانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام کنکور 1402 اقدام نمایند، ابتدا باید از اهمیت این ضرایب به طور کامل اطلاع یابند تا بتوانند یک برنامه ریزی درسی مطلوب داشته باشند و با در نظر گرفتن همه جوانب و اصول در آن، راه دستیابی به اهداف خود را هموارتر سازند.

نسبت به ضرایب هر درس مدت زمان مطالعه متفاوت است. 

تاثیر هر درس را با توجه به ضریب آن سنجیده می شود. داوطلبان باید با توجه به میزان اهمیت درس در کنکور سراسری برنامه ریزی درسی خود را پی ریزی نمایند.

همچنین داوطلب ابتدا باید علایق شغلی خود را مشخص نماید همچنین آینده شغلی هر  رشته ای را به خوبی بشناسد. تمامی رشته های هر یک از گروه های آزمایشی به صورت اصلی و شناور در دفترچه ثبت نام کنکور ذکر شده اند.

با مطالعه دفترچه و بررسی رشته های دانشگاهی ارائه شده آشنا شوید و با توجه به میزان اهمیت هر درس شانس پذیرش در رشته های مورد نظر تان را بالا ببرید.

 زمان های مناسب برای مطالعه هر درس را در نظر بگیرید. اخذ درصد پایین در دروس دارای ضریب بالا، شما را از هدفتان در کسب امتیاز لازم در تعیین رشته محل خاص  دور می کند.

ضرایب دروس اختصاصی در کنکور سراسری 1402

تمامی دروس اختصاصی در کنکور سراسری ، دارای ضریب خاصی هستند، لذا اطلاع از این ضرایب می تواند برای شرکت کنندگان بسیار کمک کننده باشد. 

مؤسسه فاروس طاها ضرایب سوابق تحصیلی دیپلم نظام 3-3-6 برای سال 1402 را در زیر آورده است تا داوطلبان گرامی بدانند هر درسی چه اهمیتی در کنکور و سوابق تحصیلی آنها دارد.

 

لذت قبولی در رشته های برتر پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و در دانشگاه های برتر کشور را بصورت 100% تضمینی با روش 24 گام VIP تجربه نمایید.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

برچسب ها