فاروس logo

کارنامه قبولی رشته پزشکی1401

کارنامه قبولی رشته پزشکی1401

کارنامه قبولی رشته پزشکی1401

کارنامه قبولی رشته پزشکی 1401

بهترین و برترین رشته ای که در گروه آموزشی علوم تجربی وجود دارد رشته پزشکی است در نتیجه برای قبولی در پزشکی باید کارنامه قبولی رشته پزشکی 1401 بررسی کرد. هر سال هزاران نفر برای قبولی در این رشته تلاش می کنند .

تقریبا می شود گفت اکثریت افرادی که وارد رشته علوم تجربی می شوند رویای پزشک شدن دارند . اما با توجه به رقبای که وجود دارد هر کسی نمی تواند در این رشته قبول بشود.

کسانی می توانند در رشته پزشکی قبول بشوند که دارای پشت کار و کوشش فراوان باشند، زیرا راهی که شروع کرده اند بسیار راه طولانی است که نباید به هیچ وجه در این راه خسته بشوند. یکی از راه هایی که می تواند به داوطلبان رشته پزشکی کمک کند . این است که بدانند که داوطلبان سال گذشته کنکور سراسری با چه رتبه هایی در این رشته پذیرفته شده اند.

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

بررسی کارنامه قبولی رشته پزشکی 1401 برای تحصیل در رشته پزشکی

در ادامه موضوع بررسی کارنامه قبولی رشته پزشکی 1401 دانش پذیران باید دانشجو رشته پزشکی معمولا به صورت میانگین بین 9 تا 14 سال از زندگی خود را باید برای صرف تحصیل در رشته پزشکی بگذارد. در این سال ها باید دروسی که میتوان گفت ، سخت و طاقت فرسا ، را بخواند.

این موضوع به این معنی است که بهترین سال های زندگی خود یعنی دوران جوانی را باید به مطالعه کتاب ها ی دشوار ، کشیک های طولانی مدت بیمارستان، معالجه و درمان بیمار ها و موارد این چنینی بگذراند.

از زمانی که شخصی وارد رشته پزشکی می شود باید تمام وقت خود را در تحقیق و پژوهش و معالجه و درمان بیماران بکند . دیگر مثل زمان های گذشته خود خبری از تعطیلات و خوش گذرانی در زمان تابستان نیست. دانشجو های پزشکی بر خلاف دانشجو های فنی و مهندسی اکثر زمان خود را در دانشگاه و در بیمارستان می گذرانند.

تقسیم دوران تحصیل رشته پزشکی

آموزش در رشته پزشکی که بهتر است گفته شود دوره دکترا پیوسته در چهار مرحله می توان تقسیم کرد.

1- به مدت 5 ترم یا دو سال و نیم ، دوره علوم پایه را آموزش می بینند.

2- به مدت 4 ترم یا یک سال دوره فیزیوپاتولوژی را آموزش می بینند.

3- به مدت 4 الی 5 ترم یا دو سال و نیم دوره کارآموزی بالینی(استاجری) را آموزش می بینند.

4- به مدت 18 ماه یا سه دوره 6 ماه دوره کارورزی بالینی(اینترنی) را آموزش می بینند.

دوره علوم پایه

در مقطع علوم پایه به مدت دو سال و نیم که در ابتدا آموزش رشته پزشکی قرار دارد . درس های عمومی را می گذرانند . از جمله این درس های عمومی می توان به درس های گروه معارف که شامل 14 واحد درسی است. و همچنین درس هایی مثل مبانی کامپیوتر ، زبان های انگلیسی عمومی و تخصصی، ادبیات فارسی و تربیت بدنی در این پنج ترم ارایه می شود که دانشجویان رشته دکترا پیوسته آن ها را می گذرانند.

درس های تخصصی مانند بافت شناسی، پاتولوژی(بیماری شناسی بدن)، میکروب شناسی فیزیولوژی( علم شناخت عملکرد طبیعی بدن)، آناتومی(کالبدشناسی یا تشریح) و موارد دیگر ارائه می شوند.

 از مهم ترین ویژگی های این رشته، واحدهای گروه میکروب شناسی از جمله باکتری شناسی، قارچ شناسی و موارد دیگر می باشد که از درس های سخت و دشوار است و بسیار نفس گیری است که حافظه و تمرکز و کوشش زیادی نیاز دارد.

درس های گروه بهداشت و خانواده هم در مقطع علوم پایه ارایه می شوند . در مجموع دانشجو دکترا پیوسته 85 تا 90 واحد درسی را می گذراند.

بعد از این که دوران علوم پایه به پایان رسید، دانشجو رشته پزشکی در آزمون جامع اول، آزمون جامع علوم پایه شرکت می کند و با توجه به نمره ی آزمونی که دریافت می کند در یکی از بیمارستان های مربوط به دانشگاه خود ، دوره فیزیوپاتولوژی را در آنجا ادامه میدهد.

پزشکی، قبولی در دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

دوره فیزیوپاتولوژی

سال های دشوار در دوران تحصیل در رشته پزشکی سال های سوم و چهارم است که با شناخت علایم بیماری ها(سمیولوژی)، داروشناسی(فارماکولوژی) و شناخت تخصصی تر علت بیماری ها (پاتولوژی) همراه می باشد در قالب کورس های امتحانی شکل می گیرد.

این دوره به صورت کورس های ماهانه برگزار می شود و در آخر هر ماه، امتحان هر کورس برگزار می شود. در آخر این دوره با گذراندن واحدها دانشجو وارد دوره ی سوم پزشکی (استاجری) می شوید.

 این دوره ی کارآموزی بالینی که به مدت چهار یا پنج ترم برگزار می شود به شرح زیر است.

در دوره استاجری که دانشجو رشته دکترا پیسوته طی می کند باید با دو بخش مختلف داخلی و جراحی بیمارستان آشنا بشود. دانشجو در تمام بخش های بیمارستان از جمله: زنان، داخلی، جراحی، کودکان و باقی بخش های بیمارستان نیز آموزش می بیند. در هر بخش بیمارستان باید یک الی سه ماه آموزش ببیند.

بعد از آموزش در هر بخش از بیمارستان باید دانشجو یک آزمونی بدهد. که مهارت های او از نظر عملی و نظری بررسی و سنجیده شود و سپس می تواند به بخش های دیگر بیمارستان برود. بعد از این که تمام بخش های بیمارستان آموزش دید، یک آزمون کلی و جامع برگزار می شود که دانشجو پس از کسب نمره قبولی می تواند دوران انترنی خود را بگذراند.

دوران اینترنی که سه بخش 6 ماه برگزار می شود. دانشجو رشته پزشکی در این دوران در بخش های مختلف کشیک می دهد و تجربه بدست می آورد. دانشجو رشته پزشکی در این دوران باید گزارش های صبحگاهی داشته باشد و همچنین معاینه ی مریض ها را داشته باشد. درس های دوره ی فیزیوپاتولوژی و استاجری به صورت کامل ترو جامع تر دانشجو آموزش می بیند. در این دوره حقوق مختصری نیز به دانشجو تعلق می گیرد.

 در بعضی از دانشگاه ها دانشجویان در دوران اینترنی، مُهر با شماره ی دانشجویی دارد.

 در پایان این دوره، دانشجو فارغ التحصیل می شوید و به او شماره ی نظام پزشکی تعلق میگرد، ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کارنامه قبولی رشته پزشکی 1401 آشنا کنیم، تا شما را با حداقل درصدهای قبولی در رشته پزشکی آشنا کنیم، همچنین با آزمون آنلاین کنکور و بررس نتایج به دست آمده از این آزمون ها در موسسه فاروس طاها می توانید برای کنکور با اطمینان کامل در بهترین دانشگاه های کشور پزیرفته شوید.

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

برچسب ها