images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

نکات کنکور سراسری 1401-1402 برنامه ریزی - آزمون - منابع آموزشی - انتخاب رشته - مقالات کنکوری - آخرین اخبار کنکور 1402

نکات کنکور سراسری1401-1402

زیر گروه رشته محل های پزشکی 1401 - 1402

داوطلبان رشته تجربی در زیر گروه رشته محل های پزشکی، می توانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بینایی سنجی، مامایی، بهداشت عمومی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، تکنولوژی اتاق عمل، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار را انتخاب نمایند. مؤسسه فاروس طاها مواد امتحانی و ضرایب هر درس را در گروه آزمایشی علوم تجربی طبق دفترچه آزمون 1401 معرفی می نماید. 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

پذیرش رشته محل های زیر صرفاً با سوابق تحصیلی صورت می گیرد: 

 

 

ظرفیت رشته محل های پزشکی بین الملل 1401 _ 1402

عمده ظرفیت دانشگاه پردیس بین الملل برای رشته های تجربی مخصوصا در شاخه های پزشکی و پیراپزشکی است. دوره های پرديس خودگردان به منظور گسترش آموزش عالی كشور و فراهم نمودن شرايط تحصيل در داخل كشور، ممانعت از فرار نخبگان و هزینه های هنگفت مهاجرت و اقامت برای تحصیل در خارج از كشور، دانشجو می پذیرند. لذا موسسه فاروس طاها با صرف کمترین هزینه موفقیت شما را در برترین رشته های تحصیلی داخلی و بین المللی تضمین می نماید.

پذيرش در اين دوره ها به روش متمركز ، بدون مصاحبه و بر اساس مقررات شهريه پرداز صورت می گیرد.

 بر اساس مصوبات وزارت علوم، تحقيقات و فناوری ميزان شهريه دوره های پرديس خودگردان، بر اساس مصوبات هيأت امنای دانشگاه های مربوط تعيين و از پذيرفته شدگان دريافت خواهد شد. 

پرديس های خودگردان موظف اند جداول شهریه مصوب هيأت امنا ، هزینه های خوابگاه را در پايگاه اینترنتی خود درج و به اطلاع داوطلبان برسانند.

رشته محل های زیر بدون کنکور در دانشگاه های خودگردان پذیرش نمی شوند: 

👈 رشته های پزشکی: پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی

👈 رشته های پیراپزشکی: هوشبری، پرستاری، بینایی سنجی و … 

پزشکی دانشگاه بین الملل را چگونه انتخاب نمایید؟ 

 از طریق کنکور سراسری و انتخاب رشته، پذیرش انجام می گیرد و متقاضیان علاقمند به تحصیل پزشکی در صورت عدم کسب رتبه لازم در دانشگاه های سراسری ، می توانند هنگام انتخاب رشته، کد رشته محل دانشگاه های بین الملل را نیز انتخاب نمایند و با رتبه پایین تری قبول شوند اما همچنان رقابت بر سر این کد رشته محل ها بالا است. دانشگاه های بین الملل با هدف جذب دانشجویان از سایر کشور ها و جلوگیری از مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور تاسیس شده اند. در دانشگاه پردیس خودگردان یا همان بین المللی تنوع رشته ها کم است و در گروه تجربی فقط دو رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) و مهندسی فضای سبز ارائه شده اند.

ظرفیت دانشگاه های بین المللی علوم پزشکی بر اساس دفترچه آزمون 1401 :

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران:

پزشکی : نوبت اول و دوم: هرکدام47 نفر زن و مرد

داروسازی: نوبت اول 20 نفر و نوبت دوم 7 نفر زن و مرد

دندانپزشکی نوبت دوم 7 نفر زن و مرد

بهداشت عمومینوبت اول 10 نفر زن و مرد   

بینایی سنجی نوبت اول  5 نفر زن و مرد         

پرستاری نوبت اول  30 نفر زن و مرد           

2- دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

3- دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

4- دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران

داروسازی نوبت اول 40 نفر زن و مرد             

دندانپزشکی نوبت اول 20 نفر زن و مرد

2- دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

3- دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

4- دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران

5- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

6- دانشگاه علوم پزشکی بابل 

7- دانشگاه علوم پزشکی تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه واقع جزیره کیش)

8- انشگاه علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز

9- دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

10- دانشگاه علوم پزشکی زنجان 

11- دانشگاه علوم پزشکی کاشان (محل تحصیل آران و بیدگل)

12- دانشگاه علوم پزشکی کرمان

13- دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

14- دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان

15- دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت (محل تحصیل واحد بین الملل واقع در بندر انزلی)

16- دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری

17- دانشگاه علوم پزشکی یزد، دانشگاه علوم پزشکی همدان

18- دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد

19- دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری (محل تحصیل دانشکده پرستاری بهشهر)

20- دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری (محل تحصیل دانشکده پرستاری آمل)

21- دانشگاه علوم پزشکی تبریز

22- دانشکده علوم پزشکی یاسوج

اسامی دانشگاه های بین الملل دارای رشته پزشکی

اکثر رشته های دانشگاه پردیس خودگردان مربوط به کنکور تجربی است. در کنکور انسانی هیج رشته ای در این دانشگاه ارائه نمی شود و در کنکور ریاضی نیز تنها دو دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر در رشته های مهندسی برق ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی صنایع و تعدادی دیگر از رشته های ریاضی و فنی مهندسی دانشجو پذیرش می کنند.

شرایط پزشکی دانشگاه بین الملل

مدت زمان تحصیل پزشکی 7 سال می باشد و شامل  دوره های علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی می باشد و دانشجویان طی این مدت، حدود 290 واحد درسی را پاس می کند و در هر سال دو ترم تحصیلی با حدود 40 واحد درسی را پشت سر می گذارد.

 دانشجو با مباحث علوم پایه پزشکی، شناخت ساز و کار بیماری ها و عوامل موثر در آن‌ ها، تشخیص انواع بیماری‌ ها، نشانه ها و راه های درمان آن ها آشنا می شود و در آخر به رویارویی و درمان بیمار می پردازد.

تمامی مراحل 24 گام توسط ربات پیگیری می شوند. والدین در تمام مدت فعالیت دانش آموز از طریق سامانه پیامکی در جریان میزان فعالیت فرزندان خود و پیشرفت آنها قرار می گیرند.   

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی

 پذیرش متقاضیان بدون کنکور در این دانشگاه ها، بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های مختلف  صورت می گیرد. اکثریت رشته های دانشگاه آزاد، بدون کنکور ارائه شده اند لذا به داوطلبان توصیه می شود لیست رشته های مقطع مورد نظر را به درستی مطالعه نمایند.

طی تصمیمات اتخاذ شده از طرف سازمان سنجش کشور و مرکز پذیرش دانشگاه آزاد، پذیرش بدون کنکور برای مقاطع مختلف در اکثر دانشگاه های کشور اجرا شده و در حال حاضر پذیرش بالغ بر 85 % از رشته محل های دانشگاهی از جمله دانشگاه های آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو می پذیرد و داوطلبان باید با توجه به آخرین مدرک تحصیلی، مقطع خود را انتخاب کرده و با بررسی لیست رشته های بدون کنکور سال 1401 و آینده تحصیلی و شغلی هر یک، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

 این مقطع مختص فارغ التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی، نظام جدید ( 3-3-6 ) و نظام قدیم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش که پیش دانشگاهی ندارند، می باشد. پذیرش داوطلبان کاردانی پیوسته این گروه از داوطلبان بر اساس معدل کل دیپلم آنها انجام می شود.

 مهم ترین رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱ 

حسابداری ، نقشه کشی معماری، گرافیک، نقاشی، تربیت بدنی، نرم افزار کامپیوتر ، نقشه برداری، طراحی دوخت است. 

نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان خودگردان 

انتقال دانشجویان شهریه پرداز ميان دانشگاه های خودگردان مشروط به موافقت مبدأ و مقصد و با رعايت ساير ضوابط آيين نامه انتقال میسر است. پذيرش دانشجو در آزمون سراسري سال 1401 در رشته هايی تحصيلي مقاطع كارشناسی و دكتريی شهريه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، وزارت بهداشت، بدون مصاحبه خواهد بود.

نکات مهم انتخاب رشته زیرگروه های پزشکی خودگردان

1- داوطلبان رشته های تحصيلی با شرایط خاص دانشگاه های تهران : دکترای پیوسته بیوتکنولوژی ( شاهد و علامه طباطبایی) ، بیمه اکو ، علوم انتظامي امين، علوم پزشكي بقيه اله، علوم پزشكي ارتش، دانشکده آموزش عالی، تربيت مربی، عقيدتی سیاسی سپاه قم، دانشگاه جامع امام حسين، دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي و رشته های علوم ورزشي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، آموزش تربيت بدني دانشگاه فرهنگیان، تربيت دبير شهید رجايی، رشته كارداني و کارشناسي فوريت های پزشكی پيش بيمارستاني دانشگاه های علوم پزشكي، دانشگاه غيرانتفاعی شهيد مطهری، دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا و دانشكده غيرانتفاعی رفاه با توجه به شرايط و ضوابط اعلام شده در بخش پيوست های  درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش باید در هنگام انتخاب رشته، کد رشته محل های مورد علاقه خود را از اولويت 1 تا 150 در فرم انتخاب رشته اينترنتی درج نمايند. 

اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته های با شرايط خاص، به غير از رشته علوم ورزشی و آموزش تربيت بدنی، هفته اول شهريور ماه از طريق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.Sanjesh.org اعلام شده اند.

داوطلبان علاقه مند به علوم ورزشی دانشگاه های فرهنگيان و تربيت دبير شهيدرجائي تهران كه درجلسه آزمون در يکي از روزهاي 9 و 10 تيرماه شرکت نموده اند و علاقه مندی خود را در تاريخ 1401/04/05 تا 1401/11/04 از طريق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به اين سازمان اعلام و در آزمون عملی 29 تير تا 2 مردادماه شركت کرده اند، می توانند كد رشته محل های مورد علاقه خود را از اولويت 1 تا 150 در فرم انتخاب رشته اينترنتی درج نمايند.

 داوطلباني كه علاقه مندی خود را به شرکت در رشته های علوم ورزشی اعلام ولی در آزمون عملی مربوطه شركت نكرده اند، مجاز به انتخاب اين رشته ها نمی باشند و در صورت درج اين كدرشته محل ها، انتخاب آنان حذف خواهد شد.

نکات کلیدی که هنگام انتخاب رشته باید بدانید: 

1- رشته علوم ورزشی 

داوطلبانی كه بر اساس كارنامه نتايج اوليه در دوره روزانه رشته های با آزمون مجاز شده اند در صورتي كه در آزمون عملی شركت نموده اند به آنان اجازه انتخاب رشته محل هاي دوره روزانه، منحصراً در رشته های علوم ورزشی و آموزش تربيت بدني داده شده است. اين موضوع در كارنامه نتايج اوليه برای اين داوطلبان مشخص گرديده است. داوطلبانی که تمايل به پذيرش صرفا با سوابق تحصيلی رشته علوم ورزشی دارند نيازی به شرکت در آزمون عملی اين رشته ندارند.

2- رشته علوم قرآن 

 در رشته علوم قرآن و حديث به منظور تأمين نيازهای نظام توسعه فرهنگ قرآنی، علاوه بر واحدهای عمومی 12 واحد، پايه و تخصصي 88 واحد، 6 واحد اختياری در حوزه مطالعات قرآن، مطالعات حديث، تربيت بدنی ، تربيت مربی كودك، فرهنگ و رسانه ،تلاوت و هنرهای قرآنی، هر كدام به ارزش 35 واحد، ارائه شده و دانشجو  موظف به انتخاب يكی از اين 6  واحد خواهد بود.

 3-رشته های تحصيلي فقه و حقوق حنفي و فقه و حقوق شافعی مخصوص داوطلبان اهل سنت مي باشد كه داوطلبان در هنگام انتخاب رشته باید به اين موضوع توجه نمايند.

4- مقطع تحصيلی رشته های تحصيلي مندرج در دفترچه راهنما، كارشناسي پيوسته می باشد و در مواردی كه مقطع رشته كاردانی يا كارشناسی ارشد پيوسته يا دكترای پيوسته و يا دكترای حرفه ای می باشد، در ابتداي رشته و يا در مقابل آن، نوع مقطع درج گرديده است.

5-مواد امتحانی اختصاصی و هر يك از زير گروه ها و ضرایب هر يك از دروس امتحانی در زير گروه مربوط به گروه آزمايشی علوم تجربی در جدول انتهای اين قسمت درج شده است. دفترچه راهنماي انتخاب رشته گروه آزمايشي علوم تجربی آزمون سراسري سال 1401 ، 43  ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته های تحصيلي گروه آموزشی پزشكی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تعيين گرديده است  .

6- رشته مامایی

در رشته مامايي، امكان ادامه تحصيل براي پذيرفته شدگان، پس از طی دوره كارشناسی در مقاطع كارشناسی ارشد ناپيوسته همان رشته وجود دارد.

 7- در رشته كاردانی بهداشت محيط، امكان ادامه تحصيل برای پذيرفته شدگان پس از طي دوره كاردانی در مقاطع كارشناسی ناپيوسته همان رشته و سپس كارشناسی ارشد ناپيوسته تا مقطع دكترای تخصصی D.Ph   وجود دارد. ضمنا اين رشته در مقطع كارشناسی پيوسته با عنوان مهندسی بهداشت محيط نيز پذيرش دانشجو دارد.

8-در رشته علوم آزمايشگاهی، امكان ادامه تحصيل برای پذيرفته شدگان، پس از طی دوره كارشناسی در مقطع كارشناسی ارشد ناپيوسته و دکترای  PHDرشته های مرتبط نيز وجود دارد. 

لذا با توجه به مطالب فوق، فارغ التحصيلان دوره های كاردانی و كارشناسی رشته های تحصيلی مذكور می توانند پس از موفقيت در امتحان ورودی مربوط، ادامه تحصيل دهند.  صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای تأمين بخشی از هزينه های دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره روزانه دانشگاه ها، بر اساس آيين نامه و اعتبارات، تسهیلات رفاهی به صورت وام تحصيلي، وام مسكن، وام ضروری، وام خريد كالا، وام بيمه حوادث درمانی و وام وديعه مسكن، به داوطلبان ارائه مي نمايد.

وام وديعه مسكن دانشجویی

بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات به صورت يكجا دريافت می گردد. 

داوطلبان بايد ضمن مراجعه به امور دانشجویی دانشگاه محل تحصيل و تكميل فرم درخواست و كسب آگاهی از مجموعه قوانين و مقررات پرداخت و بازپرداخت، تصميم مناسب بگيرند.

 يادآوري هاي مهم: 

1-بر اساس مصوبات شوراي سنجش و پذيرش دانشجو داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي كه در كارنامه اعلام نتايج اوليه مجاز به انتخاب رشته شده اند توجه داشته باشند كه رشته هاي پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی و دامپزشكی مراكز دانشگاه آزاد اسلامی در همين دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج شده است.  

درصورت تمايل به انتخاب كدرشته محل های فوق مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی، اين كدرشته محل ها را به همراه ساير كدرشته محله های انتخابی در فرم انتخاب رشته با توجه به اولويت دلخواه درج نمايند.

 2 -فارغ التحصيلان مقطع كاردانی دامپزشكی در صورت قبولي در مقطع بالاتر، مكلف اند پس از فراغت از تحصيل طرح خدمت لایحه نيروی انسانی خود را برابر مقررات مربوط انجام دهند، بديهی است اين دسته از فارغ التحصیلان در موقع ثبت نام در مقطع بالاتر ضرورت دارد موافقت سازمان دامپزشكی كشور را كسب نمايند. ضمنا اين تعهد خدمت شامل پذيرفته شدگان سنوات قبل نيز مي شود.

 3 - برنامه آموزشي توآم D.Ph.D.M .در دانشگاه های علوم پزشكی اجرا مي شود كه پذيرفته شدگان برای كسب اطلاعات در خصوص جزئيات آن مي توانند به واحد آموزش دانشگاه های محل قبولی خود مراجعه نمايند.

 4 -داوطلباني كه كدرشته محل های ويژه سهميه بومي استان تهران را در هر يك از دانشگاه های علوم پزشكي سراسر كشور انتخاب مي نمايند، توجه داشته باشند كه تا پايان دوره تحصيل موظف به حضور در دانشگاه های علوم پزشكی محل قبولي بوده و هرگونه انتقال و جابجايی براي اين پذيرفته شدگان ممنوع می باشد. 

تعهدات سهمیه ها: 

داوطلباني كه از سهميه مناطق محروم و يا سهميه هايی كه كل و يا درصدي از ظرفيت آنها به داوطلبان بومي استان خاصی اختصاص مي يابد استفاده می نمايند، مكلف به توديع تعهد محضری مطابق فرم های مربوط برای بازگشت به نقاط تعيين شده و ارائه خدمت به ميزان 2 تا 3 برابر مدت تحصيل حسب نوع سهميه، به استان مربوطه می باشند. 

پذيرش در برخي از رشته های مندرج در جداول دفترچه صرفا با سوابق تحصيلی صورت می پذيرد. 

يادآوري های مهم رشته هاي تحصيلی گروه آزمايشی علوم تجربی 

 1-داوطلبان قبل از انتخاب رشته دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پرديس خودگردان، شهريه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي، از نحوه پذيرش دانشجو در اين دوره ها در فصل اول و از ضوابط مهم گروه پزشكی مندرج در ابتداي فصل دوم دفترچه راهنما و همچنين از شرايط و ضوابط اختصاصی و نحوه ارائه خدمات دانشجويی هر دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالی در بخش پيوست ها (مشخصات و شرايط دانشگاه هاي مندرج در درگاه اطلاع رسانی اين سازمان) نيز مطلع گردند.

 2-پذيرش در رشته فوريت های پزشكی پيش بيمارستاني دانشگاه های علوم پزشكی بصورت متمركز با شرايط خاص صورت می پذيرد و اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفيت برای انجام مراحل مصاحبه، معاينه و ساير مراحل گزينش بعد از مرحله انتخاب رشته از طريق درگاه اطلاع رسانی اين سازمان اعلام خواهد شد.

 3 -پذيرش دانشجو در رشته علوم ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و رشته آموزش تربيت بدني پرديس های دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجائی تهران به روش شرايط خاص از بين داوطلبانی كه علاقه مندی خود را در زمان مقرر 1401/4/5 لغايت 1401/11/4  از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان اعلام نموده اند و از تاريخ1401/04/29 تا 1401/05/02 در آزمون عملی شركت كرده و كد رشته محله های مربوط را در فرم انتخاب رشته های تحصيلی از اولويت 1 تا 150 اعلام نمايند، صورت می پذيرد.

 4 -ظرفيت رشته هایی كه پذيرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلی انجام می شود در زمان گزينش نهايی در تمامی گروه های آزمايشی با توجه به ضوابط شكست ظرفيت تقسيم خواهد شد.

 5 -دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي مجری دوره هاي نوبت دوم (شبانه) كه در آزمون سراسري سال 1401 اقدام به پذيرش دانشجو می نمايند، از ارائه خوابگاه و يا اسكان دانشجویی، وام تحصيلی، سرويس اياب و ذهاب و  تسهيلات رفاهی به دانشجويان دوره نوبت دوم (شبانه) جداً معذور می باشند. لذا به داوطلبان توصيه می شود انتخاب رشته خود را بومی نموده و رشته/ شهر محل سكونت خود را انتخاب نمايند.

معرفی لیست دانشگاه های پردیس خودگردان داروسازی

رشته داروسازی را سه دانشگاه روزانه ، آزاد و پردیس خودگردان ارائه می کنند و به طور کلی از نظر رتبه قبولی بهترین رتبه ها را دانشگاه روزانه پذیرش می کند و سپس دانشگاه پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد نیز معمولا با رتبه های بالاتر (بدتر) پذیرش دانشجویان را انجام می دهند.

اگر با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، شانس قبولی در دانشگاه روزانه ندارید، احتمال پذیرفته شدنتان در دانشگاه پردیس خودگردان بیشتر است ولی این موضوع یک حالت کلی است و رتبه قبولی بعضی از واحد های پردیس خودگردان حتی از دانشگاه روزانه هم بهتر است.

رشته داروسازی توسط پردیس خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی زیر ارائه شده بود :

 • دانشگاه علوم پزشكی تبريز
 • دانشگاه علوم پزشكی اروميه
 • دانشگاه علوم پزشكی اردبيل
 • دانشگاه علوم پزشكی اصفهان
 • دانشگاه علوم پزشكی البرز – كرج
 • دانشگاه علوم پزشكی زابل
 • دانشگاه علوم پزشكي شيراز
 • دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي – تهران
 • دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور – اهواز
 • دانشگاه علوم پزشكي زنجان
 • دانشگاه علوم پزشكي كرمان
 • دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه
 • دانشگاه علوم پزشكي گيلان – رشت
 • دانشگاه علوم پزشكي لرستان – خرم آباد
 • دانشگاه علوم پزشكي همدان
 • دانشگاه علوم پزشكي مازندران – ساري (محل تحصيل پرديس خودگردان دانشگاه واقع در شهر رامسر)
 • دانشگاه علوم پزشكي بندر عباس
 • دانشگاه علوم پزشكي يزد

ظرفیت پذیرش دانشگاه های پردیس خودگردان علوم پزشکی فوق در رشته داروسازی متفاوت است. بعضی از دانشگاه ها کمتر از 10 نفر در این رشته پذیرش می کنند ولی در بعضی دانشگاه ها بیشتر از 20 نفر نیز پذیرش می شوند. ظرفیت های پذیرش این دانشگاه ها در کنکور 1401 در دفترچه راهنما درج شده اند.

تفاوت رتبه قبولی داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان با دانشگاه روزانه 

در خصوص تفاوت رتبه قبولی رشته داروسازی دانشگاه پردیس خودگردان با دانشگاه روزانه باید بدانید که  در دانشگاه روزانه رتبه های بهتری به نسبت دانشگاه روزانه پذیرش می شوند ولی این موضوع برای همه دانشگاه ها صدق نکرده و دانشگاه های پردیس خودگردانی هستند که  رتبه بهتری را نسبت به دانشگاه روزانه می خواهند.

برای مثال رتبه قبولی داروسازی در پردیس دانشگاه شهید بهشتی تفاوت زیادی با رتبه قبولی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی روزانه اصفهان ندارد و حتی قبولی در پردیس شهید بهشتی به رتبه بهتری نیاز دارد.

همچنین رتبه مورد نیاز برای قبولی در شعبه پردیس خودگردان هر دانشگاه علوم پزشکی تفاوت زیادی با شعبه روزانه ندارد و به فرض اگر دانشگاه علوم پزشکی روزانه البرز – كرج رتبه 2000 را در رشته داروسازی پذیرش کند، در واحد پردیس خودگردان حداکثر رتبه 2500 رتبه مورد نیاز است.

لیست رشته های بدون کنکور پردیس خودگردان

لیست رشته های بدون کنکور پردیس خودگردان در هر نوبت دچار تغییراتی می شود. بدین مفهوم که ممکن است تعداد پذیرش های یک دانشگاه کمتر یا بیشتر شود، و یا اینکه برخی از رشته ها اضافه یا حذف گردند.

 اگر قصد شرکت در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 1401 را دارید در مورد ثبت نام دانشگاه پردیس خودگردان اطلاعات کامل و کافی را از دفترچه آزمون کسب نمایید.

گروه فوق تخصصی فاروس طاها جدیدترین اخبار تحصیلی و تخفیفات خود را بصورت پیامکی به شما ارائه می دهد.  شرایط دانشگاه بین الملل پزشکی

پزشکی بین الملل چیست؟

محل تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی واحد پردیس بین الملل، از دانشجویان دوره روزانه جداگانه است اما کیفیت و سطح تحصیلی این دو واحد دانشگاهی تفاوتی نداشته و اساتید دانشگاه ها مشترک هستند.

اسامی دانشگاه های بین الملل دارای رشته پزشکی

اکثر رشته های دانشگاه پردیس خودگردان مربوط به کنکور تجربی است. در کنکور انسانی هیج رشته ای در این دانشگاه ارائه نمی شود و در کنکور ریاضی نیز تنها دو دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر در رشته های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و تعدادی دیگر از رشته های ریاضی و فنی مهندسی دانشجو پذیرش می کنند.

رتبه قبولی پزشکی بین الملل چیست؟ 

رتبه لازم برای قبولی پزشکی در واحد های پردیس خودگردان متفاوت بوده و با توجه به اینکه این دانشگاه ها، جزء دانشگاه های سراسری هستند بنابراین داوطلبان بر اساس رتبه در سهمیه گزینش خواهند شد. درصد دروس لازم برای قبولی پزشکی و آخرین رتبه قبولی پزشکی بین الملل در هر ۵ سهمیه اعلام شده است.

لذابرای قبولی پزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان باید بررسی کنید که در سهمیه چه رتبه ای را کسب کرده اید و شانس پذیرشتان را تخمین بزنید.

 • رتبه قبولی پزشکی بین الملل در سهمیه 5 درصدی : حدود 1000
 • رتبه قبولی پزشکی بین الملل در سهمیه 25 درصدی :  حدود 2000
 • رتبه قبولی پزشکی بین الملل در سهمیه منطقه یک :  حدود 1800
 • رتبه قبولی پزشکی بین الملل در سهمیه منطقه دو :  حدود 2700
 • رتبه قبولی پزشکی بین الملل در سهمیه منطقه سه :حدود 2000

شهریه پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان

تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان با پرداخت شهریه صورت می گیردو میزان شهریه این دانشگاه از شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است. البته تمام مزایای دانشگاه دولتی در واحد های پردیس بین الملل نیز وجود دارد مثل ارائه خوابگاه دانشجویی ، امکان نقل و انتقالی ، برخورداری از بهترین سطح تحصیلی و … اما دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند.

میزان شهریه دانشگاه پردیس بین الملل در رشته پزشکی حدود ۱۶ میلیون تومان برای هر ترم تحصیلی است و با در نظر گرفتن اینکه هر سال شامل دو ترم می باشد، بنابراین هزینه یکسال تحصیل شما حدود ۳۲ میلیون تومان خواهد بود.

برای دانشجویان واجد شرایط انتخاب رشته پزشکی در دانشگاه پردیس، که توانایی پرداخت شهریه را ندارند، تسهیلاتی مثل وام و تخفیف شهریه در نظر گرفته شده است تا از تحصیل در رشته دلخواهشان محروم نگردند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط تخفیفات شهریه که به چه کسانی تعلق می گیرد .

 تعدادی از واحد های پردیس خودگردان که پزشکی بدون کنکور را به صورت فروش صندلی ارائه می دهند، از لحاظ قانونی مجوز انجام این کار را نداشته و افرادی که با صرف هزینه های زیاد وارد این رشته محل ها می شوند ، ممکن است پس از فارغ التحصیلی از جهت اعتبار مدرک با مشکل مواجه گردند.

توجه داشته باشید که وزارت بهداشت مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه هایی را که به صورت غیر قانونی و بدون مجوز رشته های علوم پزشکی را بدون کنکور ارائه می دهند، تایید نمی کند پس فریب شایعات را نخورید و با کمک فاروس طاها جزء برترین های کنکور باشید.

طرح 24 گام چگونه در هزینه های شما صرفه جویی می کند؟

تمامی مراحل 24 گام توسط ربات پیگیری می شوند. والدین در تمام مدت فعالیت دانش آموز از طریق سامانه پیامکی در جریان میزان فعالیت فرزندان خود و پیشرفت آنها قرار می گیرند. در صورت موفقیت در گام نخست، دانش آموز می تواند 24 گام شگفت انگیز را تجربه نماید و آینده شغلی و تحصیلی خود را هوشمندانه برنامه ریزی نماید.

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور  

منبع: سازمان سنجش کشور

برچسب ها: