images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

راز رتبه های برتر کنکور اخبار دانشگاه ها - مقالات کنکوری

راز رتبه های برتر کنکور

موفقیت در کنکور سراسری و وارد شدن به دانشگاه های معتبر کشور ،آرزوی خیلی از دانش پذیران  می باشد. موسسه فاروس طاها سعی دارد در این مقاله، چگونگی  رمز و راز رتبه های برتر را به شما داوطلبان  عزیز برای نتیجه گیری صد درصد ارائه دهد .

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

به دست آوردن رتبه برتر کنکور هدفی است، که دانش پذیران کنکوری دارند که با داشتن نظم و برنامه ریزی مناسب و همچنین با تلاش بی دریغ ،کاملا قابل دسترسی می باشد .اما برای رسیدن به این هدف مشروط بر این است که با گذشت زمان ، اشتیاق و انگیزه خود را از دست ندهید و در طول سال مشکلات، خستگی ها و دلسرد شدن های   خود را کنترل کنید .در واقع  رمز و راز رتبه برتر گرفتن در کنکور همین مسائل است .

موسسه فاروس طاها پیشنهاد می کند برای شناختن روش آزمون دادن به سبک رتبه های برتر ، درباره دوره مدیریت آزمون بیشتر مطالعه کنید .

شما باید این باور را درخود تقویت کنید که هر مشکلی بر سر راهتان قرار می گیرد شما از آن قوی تر هستید و همه توانایی لازم برای مقابله با سخت ترین مباحث درسی و حل تست ها را دارید .از افکار منفی دوری کنید افکار منفی و حواشی های کنکور ذهن شما را خسته می کند و شمارا از هدفتان که رتبه برتر  شدن درکنکور است ، خواهدگرفت .شما داوطلبان غیر از هدف اصلی که رتبه برتر شدن در کنکور است ،برای خودتان اهداف ماهیانه ،هفتگی و روزانه نیز تعیین کنید . اهداف بلند مدت برای رتبه برتر شدن در کنکور فقط کافی نیست  وباید اهداف کوتاه مدت ودقیقی را برای خود تعیین  کنید .

عواملی که برای رتبه برتر شدن در کنکور لازم است در طول این مسیر انجام دهید عبار ت اند از:

1)رفتار هایی که رتبه های برتر به انجام دادن آنها  عادت داشته اند  را انجام دهید ؛مانند نظم و تعهد به برنامه ریزی،برنامه ریزی اصولی برای کنکور ، تغذیه مناسب برای دانش آموزان و.....

2)از برخی عادتها و رفتارهایی که مانع رسیدن شما برای رسیدن رتبه برتر شدن در کنکور می شود ، اجتناب کنید ؛مانند تنبلی در درس خواندن ،  عوامل اعتیاد رفتاری ، بی توجهی به اصول صحیح مطالعاتی و ...

3)فرا گرفتن از تکنیکهایی که شما را به رتبه برتر شدن در کنکور نزدیک می کند ؛ مانندکنترل کردن استرس در امتحان، توانایی در کنترل کردن و مدیریت آزمون ، بهره گرفتن از بهترین روش مطالعه کردن دروس برای کنکور و....

برای جواب دادن به این سوال که چگونه می توانید در کنکور موفق شوید ، در این مقاله به بررسی 3 مورد بالا می پردازیم تا شما را برای رتبه برتر شدن در کنکور آماده کنیم .

چگونه در کنکور موفق شویم؟ | تکنیک های رتبه برتر شدن در کنکور 

1.داشتن تمرکز، شرط اصلی رتبه برتر شدن در کنکور است 

کلید اصلی و اساسی درک و فهم مطالب ،داشتن تمرکز حواس در هنگام درس خواندن است.

استفاده از تکنیکهایی که باعث تقویت و پرورش مهارت های لازم، کلید اساسی تمرکز حواس است. پس بدون تمرکز حواس امکان دارد درک و فهم مطلبی که فقط یک ساعت وقت لازم است ،ساعت ها وقت بگیرد، اما به خوبی متوجه نشوید و اثر مثبتی نداشته باشید .

زمانی شما دانش پذیران می توانید مطالب را بهتر درک کنید که هنگام درس خواندن تمرکز بیشتری داشته باشید .در ضمن موسسه فاروس طاها پیشنهاد می کند برای افزایش تمرکز خود ، با جستجو در مقالات و کتاب های مفید اقدام کنید تا احتمال موفقیت در رتبه برتر شدن در کنکور شویم .

2.تاثیر مشاوران تحصیلی برای رسیدن به رتبه برتر شدن در کنکور

داشتن یک مشاوره تحصیلی خبره و متخصص که به بررسی روند درس خواندن شما و دلایل فراز و نشیب های شما در طول تحصیلی بپردازد عامل بسیا رمهمی است برای رتبه برتر شدن در کنکور.کار اصلی یک مشاوره تحصیلی  خوب ، جهت دادن به برنامه شما ، انگیزه دادن ، پیگیری و نظارت روش مطالعاتی شما و همچنین رفع اشکالاتی که شما از وجود آن بی خبر هستید .پس از تاثیر مشاوران خوب در موفقیت خود در کنکور غافل نشوید .

3. استفاده کردن از دفتر برنامه ریزی

یکی از عامل موفقیت برای رتبه برتر شدن در کنکور ، استفاده کردن از دفتر برنامه ریزی می باشد .

همه ی کارهای مهم زندگی ما با برنامه ریزی به نتیجه می رسد تمام انسانهای موفق دیگر در هر زمینه ای ،برای دست یافتن به اداف کوچک و بزرگشان از برنامه ریزی های منظم استفاده می کنند.

با داشتن برنامه ریزی درست می توانید به موقع به بودجه آزمون های آزمایشی برسید و همچنین مباحث یک امتحان را تا قبل از روز آزمون مرور کنید .برای اینکه شبیه به رتبه های برتر درس بخوانید،نیازمند هستید به یک برنامه ریزی هدف مند وبرای این کار احتیاج دارید که یک دفتر برنامه ریزی خوبی داشته باشید .زمانی که برنامه های خود را در دفتر برنامه ریزی ثبت کردید و آنهارا اجرا کردید ،احساس خواهید کرد که به هدف خود و رسیدن به رتبه برتر شدن در کنکور نزدیک تر شده اید .

4.افزایش ساعت مطالعه

یکی از عامل موفقیت برای رسیدن به رتبه برتر شدن در کنکور،ساعت مطالعه در طول سال می باشد .البته افزایش ساعت مطالعه امریست تدریجی که در طول زمان صورت می گیرد،اما باید خود را ملزم کنید که به مرور به ساعت مطالعه مطلوب برسید .داشتن یک برنامه ریزی دقیق و مناسب در افزایش ساعت مطالعه نقش بسزایی دارد بخاطر اینکه موقعی که برنامه های درسی ما مشخص و مکتوب باشد،برای انجام دادن این برنامه خودمان را ملزم به افزایش مقدار مطالعه هفتگی کنید .

5.استفاده از منابع کمک درسی

از عوامل بسیار مهم در موفقیت کنکور ، استفاده از منبع کمک آموزشی مناسب می باشد که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود .یک کتاب کمک درسی خوب باید درسنامه مفید و کاربردی داشته باشد و مطالب و مفاهیم کتاب درسی را کاملا پوشش دهد و از تست های آموزشی و سنجشی مناسب برخوردار باشد .

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

جلوگیری از موانع رتبه برتر شدن در کنکور

1) بزرگترین مانع رتبه برتر شدن، افکار منفی

عواملی که که باعث افزایش استرس و نگرانی شما می شوند شامل : اعتماد به نفس پایین ، تردید در آغاز کردن ،ترس از موفق نشدن و فکر کردن به نتیجه کنکور 

عواملی که گفته شد نتیجه ی آن دور شدن شما از هدفتان می باشد پس باید اجازه ندهید که افکار منفی و استرس زا وقت شما را تلف کند وباعث دلسردی شما شود .هر چقدر بیشتر نگران نتیجه کنکورتان شوید ،باعث می شود که انگیزه و اشتیاق اولیه شما کاهش پیدا کند.

2) حضور نداشتن مرتب در کلاس

یکی از عامل هایی که مانع  رتبه برتر شدن درکنکور می شود حضور نداشتن در کلاس می باشد. بعضی از دانش پذیران فکر می کنند کلاس درس وقتشان را می گیرد و حضور در مدرسه باعث کمبود وقت برای مطالعه آن دسته از کتاب های درسی می شود این طرز فکر اشتباه است بخاطر اینکه غیبت کردن در کلاس یا نامنظم شرکت کردن در کلاس درس باعث می شود از نکات مهمی که ممکن است در جمع کلاس به ذهن خود و دوستانتان برسد غافل می شوید .شرکت کردن در کلاس به صورت مرتب از خبرها واطلاعات ضروری و مفید مربوط به درس و تکلیف و امتحان را دریافت می کنید.یادداشت برداری نکات مهم و کلیدی که در کلاس بیان می شود  به شما کمک می کند که تمرکز تان بالا رود و هر آنچه در کلاس می گذرد ، از ذهنتان دور نگردد .

3)ترس از سوال پرسیدن

یکی دیگر از موانع رسیدن رتبه برتر شدن در کنکور ،ترس از سوال پرسیدن است . نکته این است که چگونه سوال کنیم .

سوال کردن جزء مهم زندگی داوطلبان و دانش پذیران است و باعث بالارفتن تمرکز حواس ، سرعت یادگیری و جلوگیری از به خواب رفتن و خیال پردازی در کلاس می شود .مبحثی که در جلسه بعدی تدریس می شود را مطالع کنید و سوالاتی که در ذهنتان ایجاد می شود را یادداشت برداری کنید و در کلاس درس از معلم خود بپرسید . 

4) تاثیر استفاده کردن از موبایل

بسیاری از داوطلبان قصد دارند در زمان کنکور به صورت کنترل شده و محدود از گوشی موبایل استفاده کنند، اما واقعیت این است که حتی بسیاری از افراد بزرگ سال هم قادر نیستند که از موبایل خود به صورت محدود استفاده کنند . همین استفاده محدود (اگر امکان پذیر هم باشد) باعث درگیر و مغشوش شدن ذهن شما وکاهش کیفیت مطالعه شما را بهمراه دارد.امیدوار بودن به استفاده از گوشی هوشمند و رسیدن رتیه برتر شدن در کنکور ،تقریبا  غیر عملی می باشد. 

5) تاثیر خواب مناسب

خواب کافی و مناسب ،یکی از مهم ترین موارد در سال کنکور است که نیاز به توجه ویژه ای دارد. 

رعایت خوابیدن منظم، به این معناست که در ساعات مشخصی به خواب بروید و بیدار شوید. خیلی از داوطلبان شب بیداری می کنند ،تدریجا همین مسئله باعث کاهش تمرکز شده و یادگیری را کاهش می دهد .

از نظر فیزولوژیکی نیز کم خوابی باعث آسیب های زیادی می شود مثل سر درد، کاهش قدرت یادگیری،تحریک پذیری، عدم تمرکز ، دید ضعیف ، مشکلات حافظه و... می شود .

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

برچسب ها: