images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

نکات کلیدی برای ثبت نام کنکور سراسری مشاوره - برنامه ریزی - آزمون - منابع آموزشی - انتخاب رشته - مقالات کنکوری - آخرین اخبار کنکور 1402

نکات کلیدی برای ثبت نام کنکور سراسری

 

اگر متقاضی شرکت در کنکور سراسری هستید، حتماً شرایط عمومی  ، اختصاصی و همچنین موضوعات مربوط به تاثیر معدل در تراز و رتبه را در وبسایت فاروس طاها مطالعه کنید. 

ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۲، به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  انجام می شود.

فرآیند ثبت‌نام دوره اول کنکور دی‌ماه ۱۴۰۱، از 8 آبان آغاز شد و تا روز شنبه ۱۴ آبان ماه ادامه دارد.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

نکات مهم ثبت نام کنکور سراسری

1- داوطلبان طی مراحل ثبت نام روی دکمه Back مرورگر خود کلیک نکنید

2- از بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید. 

3- در صورتی که هنگام ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد کردید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.

4-ثبت نام زمانی تکمیل می‌ گردد که سیستم شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی را ارسال نماید.

5- چنانچه در مورد سوابق تحصیلی با مشکل مواجه شدید (عدم مشاهده سوابق تحصیلی و یا مغایرت در سوابق تحصیلی) ، به سایت آموزش و پرورش به نشانی https://sahat.medu.ir مراجعه نمایید.

6- سریال ثبت نام ۱۲ رقمی برای ثبت نام آزمون سراسری را قبلا از طریق سایت سنجش خریداری نمایید.

7- با اعلام سازمان سنجش، کنکور سراسری از سال جاری منطبق بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دو بار در سال برگزار می‌گردد. نوبت اول آزمون در روزهای پنج‌شنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی ماه سال جاری و دومین نوبت آزمون در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال آتی برگزار خواهد شد.

8- نتایج اولیه آزمون در نیمه اول اسفندماه منتشر می شود که شامل نمره خام و نمره آزمون است. مرداد ماه سال آتی، سوابق تحصیلی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت آموزش و پرورش اخذ  و نتیجه نهایی به داوطلبان اعلام می‌گردد.

9- تغییرات کنکور ۱۴۰۲ :  

 سابقه تحصیلی ۴۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۶۰ درصد است. داوطلبان کنکور سراسری فقط به پرسش‌های دروس تخصصی پاسخ می‌دهند و دروس عمومی تنها در سوابق تحصیلی ارزیابی می شود.

سابقه تحصیلی هر داوطلب میانگین وزنی نمرات دروس عمومی و دروس تخصصی دوره متوسطه یا دیپلم و پیش‌دانشگاهی (در نظام آموزشی قبلی) است. سهم نمره سابقه تحصیلی در کنکور سال 1402 و 1403 فقط بر اساس نمرات پایه دوازدهم، در سال 1404 نمرات پایه­‌های یازدهم و دوازدهم و از سال 1405 به بعد بر اساس نمرات پایه­‌های سه سال آخر (دهم، یازدهم و دوازدهم) خواهد بود. در خصوص داوطلبین فارغ ­التحصیل نظام قدیم آموزشی از سال 1402 سابقه تحصیلی شامل نمرات تراز شده دیپلم و پیش­ دانشگاهی ملاک عمل خواهد بود.

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام 3،3،6 در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال 1402 به میزان 40 درصد با تاثیر قطعی است. میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی واحدی /ترمی واحدی در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال 1402، 30 درصد با تاثیر قطعی و میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی /ترمی واحدی 10 درصد (در مجموع 40 درصد) با تاثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی است.

مسیر آمادگی برای کنکور را با یک کلیک بر اپلیکشن فاروس طاها در کمترین زمان با عالی ترین کیفیت بپیمایید. 

10 - داوطلبان یک بار در صفحه اول سیستم جامع آزمون سراسری یک شماره موبایل ثابت و بدون تغییر ثبت می کنند تا رمز ورود به سیستم و کد ۶ رقمی برای ثبت نام در اختیار داوطلب قرار گیرد.

11- اطلاعات هویتی داوطلبان با استفاده از کد ملی و به کمک سامانه ثبت احوال در سیستم درج می‌شود.

12- متقاضیان غیر ایرانی که طبق مطالب موجود در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، واجد شرایط شرکت در کنکور هستند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه و در سامانه اتباع غیر ایرانی، اطلاعات اقامتی خود را ثبت و کد پیگیری ۱۳ رقمی را دریافت نمایند.

13- تمام اطلاعات سوابق تحصیلی به داوطلب نمایش داده می‌شود که در صورت صحت، فرد آن را تأیید نموده سپس پرداخت حق ثبت نام را پرداخت می نماید. پس از ثبت عکس کد تأیید ۱۶ رقمی را دریافت می‌کنید. دریافت کد ۱۶ رقمی و پرینت نهایی از تمامی اطلاعات داوطلب به منزله تکمیل ثبت نام است. داوطلبی که کد ۱۶ رقمی دریافت نکند ثبت نام خود را تکمیل نکرده است.

13- همزمان با آغاز ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

14- پس از برگزاری دو مرحله کنکور سراسری ۱۴۰۲، نمره کل افراد و سوابق تحصیلی برای انتخاب رشته منتشر می‌شود. داوطلبان در مردادماه انتخاب رشته کرده و نتایج نهایی  در اواخر شهریورماه ۱۴۰۲ اعلام می‌ گردد.

15- مهمترین تغییرات کنکور 1402

1- برگزاری دو کنکور 2- حذف دروس عمومی از کنکور و انتقال آن به امتحانات نهایی با سهم 40 درصدی و قطعی سوابق تحصیلی 3- سهم 60 درصدی کنکور.

 

وبسایت و اپلیکشن فاروس طاها قصد دارد تا رؤیای قبولی تضمینی در رشته های ناب پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی را به حقیقت مبدل سازد.

نوبت نخست ثبت نام کنکور 1402 از امروز یکشنبه 8 آبان آغاز و تا 14 آبان 1401 ادامه دارد.

نوبت نخست کنکور 1402 در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 دی 1401 برگزار خواهد شد.

ثبت نام نوبت دوم کنکور 1402 در بازه زمانی 15 تا 21 فروردین 1402 است.

زمان برگزاری دومین کنکور 1402 در تاریخ چهارشنبه و پنجشنبه 14 و 15 تیر ماه 1402 است.

16- داوطلبان می‌توانند در هر دو مرحله برگزاری کنکور شرکت نموده و بالاترین نمره‌ای که کسب کردند، ملاک عمل قرار می گیرد. نتایج کسب شده در کنکور به مدت دو سال معتبر است و داوطلب می‌تواند براساس این نتایج به انتخاب رشته اقدام نماید.

17- شرکت دانش آموزان پایه دوازدهم ، می‌توانند در آزمون مرحله نخست شرکت کنند، ممکن است درس‌های آنها تمام نشده باشد لذا داوطلبان سال دوازدهم می‌توانند در آزمون شرکت کنند و اگر نمره آنها خوب بود ملاک عمل قرار می‌گیرد و اگر رضایت نداشتند می‌توانند در آزمون دوم شرکت نمایند.

18- قبل از ثبت نام در کنکور سراسری، ضمن پرداخت هزینه مورد نیاز برای ثبت نام، مدارک و اطلاعات لازم زیر را برای بارگذاری در سایت سنجش آماده نمایید:

1- شناسنامه و کارت ملی

2- شماره سریال درج شده روی کارت اعتباری خریداری شده

متقاضی با توجه به تعداد گروه‌های آزمایشی که قصد دارد در آن‌ها ثبت نام کند باید با پرداخت هزینه ثبت نام در کنکور سراسری، شماره سریال ۱۲ رقمی را به صورت جداگانه دریافت کند.

3-کد سوابق تحصیلی و کد دانش آموزی

4- کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی

5- کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت

6- کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا

7- معدل کتبی و معدل کل دیپلم

پذیرفته‌شدگان می توانند در صورت داشتن هر گونه ابهام در خصوص مغایرت معدل، ضرایب دورس، از طریق تلفن همراه به شماره 09120981385 با مشاوران خبره فاروس طاها تماس بگیرند.

تضمین قبولی در رشته های تاپ پزشکی، دنذانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تخصص ماست. 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

برچسب ها: