فاروس logo

چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟

برای خواندن مباحث درسی باید طوری مطالعه کنیم که فراموش نکنیم و مطالب در ذهنمان ماندگار باشد زیرا زمان محدود است و نمی توان تمام مطالب را یک شبه دوباره مرور کرد پس باید مطالب برایتان قابل فهم و درک شده باشد تا در ذهنتان ماندگار باشد.

هیچ دقت کرده اید که چرا وقتی یک کتاب غیر درسی با صفحات بسیار زیاد را می خوانید در ذهنتان تا سال ها ماندگار است اما مطالب درسی فرار است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگویم که راهکار هایی وجود دارد که از آن مطلع نیستید و یا راجب آن تحقیق نکرده اید.اگر راه های ساده ای را بدانید می توانید تمرکز خود را بالا برده و مطالب را به حافظه بلند مدت خود بفرستید.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور
 

روش های موثر و شگفت انگیز برای اینکه چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم

_برای یادگیری دائمی ابتدا برای خود هدف تعیین کنید:مثلا من میخواهم از سال دهم یا یازدهم به طور جدی روزانه ده ساعت مطالعه کنم، پس از هدف برنامه ریزی کنید بدون برنامه امکان پذیر نیست اگر برنامه هدفمند داشته باشید و طبق آن برنامه پیش روید در زمان مطالعه کوتاهی نخواهید کرد.

کتاب های دیگر در خاطرتان می ماند چون می دانید از آن کتاب امتحانی از شما گرفته نمی شود و بدون استرس و نگرانی آن را مطالعه می کنید و از آن لذت می برید پس به امتحان های خود و کنکور پیش رو به چشم یک دیو نگاه نکنید از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید و به دنبال راه های اصولی که مسیر را برای شما ساده تر می کند استفاده کنید.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

استرس نداشته باشید؛ استرس به مرور سبب اضطراب می شود که عاوه بر روح و روان بر جسم هم آسیب می زند و دائما با کلماتی مانند سخت است نمی توانم نمی شود و در کل کلمات و جملات منفی مواجه هستید که خود سبب عدم پیش روی در مسیر تحصیل و نتیجه است.

اگر هدف همان چیزی باشد که شما می خواهید و به آن علاقه دارید سختی های آن را هم می پذیرید و با آن کنار می آیید و در طول مسیر خواندن لذت می برید و با علاقه هدف خود را ادامه می دهید.

مثبت نگر باشید زود جا نزنید، شما هر مسیری را که انتخاب کنید سختی های خود را دارد پس به جای جا زدن غر زدن و نا امیدی به دنبال راه هایی باشید که این مسیر را برایتان هموار می کند.

_ برای یادگیری دائمی برنامه ریزی کنید و برای این کار مشاورین متخصص استفاده کنید تا برنامه مورد نیاز شما را طبق شرایط زندگی و هدف شما به شما بدهد.

_ برای یادگیری دائمی نت برداری کنید مباحث سنگین و غیر قابل فهم را خلاصه کنید و دوباره بخوانید.

_ برای یادگیری دائمی معلم خود شوید و فکر کنید قرار است این مبحث را فقط برای اطلاعات عمومی و اینکه بخواهید آن را درک کنید می خوانید بدون استرس و نگرانی.

_ برای یادگیری دائمی به خودتان توضیح دهید، اگر مبحثی سنگین بود یک بار روزنامه وار آن را بخوانید و سپس به خود توضیح دهید.

_ برای یادگیری دائمی پس از خواندن هر مبحث در رابطه با همان مبحث تست بزنید و سپس تست های خود را آنالیز کنید و خود را به چالش بکشید.

_ برای یادگیری دائمی می توانید از فلش کارت ها استفاده کنید و با دوستان مانند بازی آن ها را بخوانید.

_ برای یادگیری دائمی از عکس استفاده کنید مثلا آناتومی بدن انسان را اگر از روی عکس آن دنبال کنید در حافظه دیداری شما هم ثبت می شود و به حافظه بلند مدتتان منتقل می شود.

_ برای یادگیری دائمی با دوستان خود راجب آن مبحث و درس بحث کنید یکدیگر را به چالش بکشید.

_ برای یادگیری دائمی به خورد و خوراک توجه ویژه ای داشته باشید مصرف مایعات مفید و سبزیجات خیلی کمک کننده اند.

اگر دچار خستگی ذهنی شدید قهوه و کافئین بنوشید اما توجه داشته باشید ک در طول روز بیشتر از 5 باز ننوشید زیرا در آن صورت مضر است.

برای مطالب و مباحثی که سنگین است کد تعیین کنید، مثلا اکثر دانش پذیران برای یادگیری زبان انگلیسی کد تعیین می کنند و یا شعر هایی که در ادبیات باید حفظ می کردند؛ شما هم می توانید برای مباحث سنگین کد تعیین کنید تا به حافظه بلند مدت شما انتقال پیدا کند.

_ مطالب را مرور کنید، مرور هم اصول و قوانین خود را دارد، شما باید بدانید فواصل زمانی برای مرور باید چگونه باشد که برای این کار باید از یک مشاور متخصص کمک بگیرید تا به راحتی مطالب را درک کرده و از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت خود انتقال دهید.

_ شما می توانید با استفاده از تصویر سازی مطالب را به خوبی به ذهن خود بسپارید اگر از مطالب برای خود در پس ذهن تصویری داشته باشید سبب می شود در ذهن شما ماندگار شود.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

برچسب ها