فاروس logo

رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ | فاروس طاها

رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ | فاروس طاها

رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ | فاروس طاها

رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ 

رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ چطور می توانیم در رشته رادیولوژی قبول شویم؟ اگر در این رشته قبول شویم چه واحد های درسی داریم و آینده کاری ما به چه صورتی خواهد بود؟ در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با این رشته با هم خواهیم دید. اما نکته مهمی که در رابطه با این موضوع همین ابتدا باید بدانید این است که انتخاب شما باید بر مبنای علاقه و استعدادتان باشد تا بتوانید آن موفق شوید. پس از این که گرایش مورد نظر خود را انتخاب کردید باید برای آن برنامه ریزی کنید و تلاش روز افزون داشته باشید. اهداف خود را در جایی یادداشت کنید و هر روز گامی برای آن بردارید. می توانید از تجربه های مشاوران خوب نیز استفاده کنید. در ادامه چند نکته مهم در رابطه با این موضوع به شما خواهیم گفت.

رشته رادیولوژی رتبه چند می خواهد؟

در پاسخ به این سال که رشته رادیولوژی رتبه چند می خواهد؟ باید بدانید که این مقدار با توجه به دانشگاه و منطقه مورد نظر شما فرق می کند. در ادامه جدول قبولی های این رشته از منطقه یک را در سال 99 خواهیم دید. اگر شما در این رشته مشغول به تحصیل شوید، پس از دوران دانشگاه خود در محیط کار وظیفه اصلی شما عکسبرداری از اندام های مختلف بدن برای تشخیص انواع بیماری ها می باشد. پس از این که شما در این رشته متخصص شدید، یک رادیولوژیست خواهید بود. نام دیگر این رشته پرتوشناسی می باشد. می توان از نام آن محسط شغلی آن را حدس زد. این رشته از سال 1400 به صورت طرح اجباری درآمد. یعنی شما باید پس از فارغ التحصیلی به مدت 2 سال در مراکز دولتی مورد تایید وزارت بهداشت کار کنید. پس با علم به این موضوع آن را انتخاب کنید.

 

رتبهدانشگاه
6025دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
4111دانشگاه علوم پزشکی شیراز
3618دانشگاه علوم پزشکی شیراز
3563دانشگاه علوم پزشکی تهران
4698دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
6115دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
3757دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  تهران
4203دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
4269دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  تهران
4691دانشگاه علوم پزشکی شیراز
5902دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

 

رشته رادیولوژی چه رتبه ای میخواد؟

در قسمت قبل رتبه های لازم برای این رشته در منطقه یک به همراه دانشگاه های قبولی آن ها دیدید. این آمار برای سال 99 بوده است. باید بتوانید رتبه خوبی را برای ان کسب کنید. هر چند این رشته به اندازه پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی پرمتقاضی نمی باشد. اما به طور کل برای تمامی رشته های تجربی رقابت بالایی وجود دارد. پس خوب فکر کنید معیارهای خود را اولویت بندی کنید تا بدانید که کدام رشته برای شما مناسب تر است. پس از آن با کمک یک مشاور خبره رشته خود را انتخاب کنید. سپس در نظر بگیرید که در کدام زیرگروه قرار دارد و با توجه به ضرایب هر درس برنامه ریزی کنید و زمان خود را برای درس های مختلف تقسیم بندی کنید. اگر طبق این شیوه پیش بروید حتما موفق خواهید شد. هدف ما نتیجه گیری هر چه بهتر شما در کنکور سراسری می باشد.

رتبه لازم برای قبولی در رشته رادیولوژی تهران

رتبه لازم برای قبولی در رشته رادیولوژی تهران چقدر است؟ قطعا برای دانشگاه تهران باید رتبه های خوبی را به دست آورده باشید. اما این میزان با توجه به سهمیه منطقه شما می تواند فرق می کند. اگر شما هم به جز این رشته به مورد دیگری فکر نمی کنید می توانید از موسسه فاروس طاها کمک بگیرید تا بتوانید به تمامی اهداف خود برسید. در این مقاله سعی کردیم تا پاسخ سوال رشته رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ را به شما بگوییم. ولی به طور کلی برای هر رشته ای باید بدانید که نیاز است تا شما در سال کنکور سبک درس خواندن خود را تغییر دهید. نمی توانید مانند سال های قبل درس بخوانید و انتظار نتیجه ای هم چون آن زمان را داشته باشید. پس با آگاهی از سطح علمی خود تغییراتی را در خود به وجود آورید و به کمک آن ها پیشرفت کنید.

رتبه قبولی رادیولوژی با سهمیه 5 درصدی

رتبه قبولی رادیولوژی با سهمیه 5 درصدی چقدر بوده است؟ در جدول زیر می توانید آخرین رتبه قبولی سال های گذشته داوطلبان دارای این سهمیه را ببینید. همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد آخرین رتبه قبولی برای سهمیه های مختلف با هم فرق می کند. پس باید با توجه به نوع سهمیه خود با اطلاعات کسب کنید. هر چقدر که آگاهی خود را بیشتر کنید بهتر می توانید تصمیم درست تری بگیرید. حتما همین امروز تصمیم خود را برای آینده تان مشخص کنید. باید بدانید که دقیقا هدف شما از شرکت در کنکور سراسری چیست؟ همیشه افراد هدفمند که مطالب ذهنی خود منظم می کنند نتیجه بهتری می گیرند. شما هم می توانید به یکی از افراد موفق تبدیل شوید به شرطی که خودتان را قبول داشته باشید و در راستای درستی تلاش کنید.

دانشگاه محل قبولیدانشگاه علوم پزشکی کرماندانشکده علوم پزشکی بهبهاندانشگاه علوم پزشکی لرستان -خرم اباددانشگاه علوم پزشکی لرستان -خرم اباددانشکده علوم پزشکی بهبهان
رتبه کشوری3080733143333403417234962
رتبه درسهمیه 5 درصدی47455101512852675392

 

رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد شیراز

رادیولوژی رتبه چند میخواد؟ امیدواریم که پاسخ این سوال را تا اینجا به خوبی متوجه شده باشید. از آنجایی که قبولی در دانشگاه های سراسری گاهی برای داوطلبان تجربی سخت می باشد، از این رو دانش آموزان به دانشگاه های آزاد رو می آورند. رشته رادیولوژی دانشگاه آزاد شیراز هم یکی از این موارد است. بچه ها رشته مذکور امنیت شغلی خوبی در کشور ما دارد. هم چنین داوطلبان زیادی هم به آن علاقمند هستند، از این رو باید برای قبولی در آن برنامه خوبی داشته باشید. توصیه می کنیم از همین امروز درس خواندن به صورت جدی را آغاز کنید.

موفقیت تضمینی کنکور پزشکی 1401

موفقیت تضمینی کنکور پزشکی 1401 یک برنامه ویژه می باشد که برای شما عزیزان در نظر گرفته است. فاروس طاها بهترین موسسه مشاوره کنکور می باشد. موسسه ما این دوره را برگزار کرده است تا شما با ثبت نام در آن از نتیجه مطمئن باشید. دانش آموزان کنکوری و یا دوستانی که در پایه دهم و یازدهم هستند می توانند با شماره 09120981385 تماس بگیرند و با ما همراه شوند. هم چنین می توانید اطلاعات خود را به همین شماره واتسپ کنید. با ما درست ترین انتخاب را خواهید داشت و به راحتی می توانید به تمامی اهداف خود برسید.

برچسب ها