images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

دندانپزشکی عمومی چند سال طول می کشد؟ انتخاب رشته

دندانپزشکی عمومی چند سال طول می کشد؟

 

دندانپزشکی عمومی چند سال طول می کشد؟ اگر دانش آموز رشته ی تجربی هستید، حتما به رشته ی دندانپزشکی فکر می کنید. این رشته بسیار پرطرفدار است و آینده ی شغلی نیز دارد.

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

در این رشته شما چیزی حدود 5 تا 8 سال مشغول به تحصیل خواهید بود. برای دندانپزشکی شما دو دوره را باید طی کنید: پایه و تخصصی. که پایه تقریبا دو سال طول می کشد. تخصصی هم شامل همان کارآموزی می باشد که ممکن است حتی 5 سال هم طول بکشد.

در زمان مطالعه دروس پایه شما درس هایی مانند: آمار پزشکی، فیزیولوژی نظری، بهداشت عمومی، آناتومی و... را می خوانند. درس های دوره ی تخصصی آن هم نیز شامل: ارتودنسی، پروتز ثابت، اندودنتیکس، آسیب شناسی فک، جراحی دهان و... خوانده می شود.

برای قبولی در این رشته باید رتبه ی خوبی در کنکور سراسری بیاورید. اگر قصد به دست آوردن این رتبه را دارید حتما با فاروس طاها همراه باشید.

فوق تخصص دندانپزشکی چند سال طول میکشد؟

 

فوق تخصص دندانپزشکی و دندانپزشکی عمومی چند سال طول می کشد؟ این مدت زمان با توجه به گرایشی که شما انتخاب کنید می تواند متفاوت باشد. ابتدا تخصص های مختلف این رشته را خوب بسنجید و سپس اقدام به انتخاب آن کنید. باید علاقه داشته باشید، تا از کار خود لذت ببرید.

برای مثال تخصص در دندانپزشکی اطفال ممکن است کمی سخت باشد.برای این که باید بچه ها را روی صندلی نگه دارید و تکان خوردن آن ها جلوگیری کنید تا مشکلی در حین درمان پیش نیاید.

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

به طور کلی دانشجویان رشته ی دندانپزشکی در مقطع تخصص در رشته های مختلفی می توانند ادامه تحصیل دهند. در چند سال اخیر تعداد دانشکده های پزشکی بیشتر شده است بنابراین شما شانس قبولی در دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، داروسازی و … در آن بیشتر است. اما هم چنان رقابت بالایی برای رشته وجود دارد. پس باید خوب برنامه ریزی کنید و حسابی درس بخوانید.

معایب رشته دندانپزشکی

 

تا ابن قسمت سعی کردیم که پاسخ سوال دندانپزشکی عمومی چند سال طول می کشد؟ را به شما عزیزان بگوییم. حال می خواهیم در رابطه با معایب رشته دندانپزشکی صحبت کنیم.

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی با روش 24 گام VIP تنها روش تضمینی کشور، جهت خلاصه طرح کلیک کنید.

یک مورد مهم در مقایسه ی این رشته با پزشکی این است که پزشکی از امنیت شغلی بسیار بالایی برخوردار است و فرصت های شغلی بسیار زیادی دارد. هم چنین برای دندانپزشکی باید دستان سالم و قوی داشته باشید. به طور مثال لرزش دست عواقب خیلی بدی می توانید برای شما در این مورد داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیتر در زمینه مشاوره و راهنمایی می توانید با کارشناسان مجرب ما در فاروس طاها در ارتباط باشید.

برچسب ها: