shape5shap6shape7shape21shape21

جزئیات خبر

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

تغییرات مربوط به کنکور ۱۴۰۲ برنامه ریزی - آزمون - منابع آموزشی - مقالات کنکوری - آخرین اخبار کنکور 1402

تغییرات مربوط به کنکور ۱۴۰۲ 

تغییرات کنکور سال 1402 شامل «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه‌ها» و «برگزاری دو بار در سال»می باشد .حذف کنکور در قالب تغییرات سال 1402 انجام نشد، زیرا سوابق تحصیلی صرفاً برای 10 درصد داوطلبان سال دوازدهم ایجاد شده است، که برای این سوابق نیز استانداردهای لازم وجود نداشته و نقدهایی به آن وارد است.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

تمدید زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

طبق اعلام رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور، زمان ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ از تاریخ ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ و نوبت دوم از ۱۵ الی ۲۱ فروردین 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  اعلام شده بود. ثبت نام کنکور تمام دانشگاه های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد تا 18 آبان تمدید گردید.

برنامه ریزی 24 گام  VIPویژه دانش آموزان دهم، یازدهم، دوازدهم و فارغ التحصیلان دوره متوسطه 

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

طبق قانون ، ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو به سوابق تحصیلی اختصاص یافته است که با احتساب دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای، این میزان ظرفیت تکمیل شده و بر مبنای نمره دیپلم و سال آخر داوطلب پذیرش صورت خواهد گرفت. ۱۵ درصد ظرفیت باقی مانده، طبق قانون به شکل ترکیبی از سوابق تحصیلی و ۱۰ درس سال دوازدهم به همراه آزمون سراسری ملاک پذیرش دانشجو هستند. امسال ۴۰ درصد این نمرات دروس به صورت تاثیر مثبت به همراه ۶۰ درصد تاثیر قطعی نمره آزمون سراسری در پذیرش دانشجو ملاک عمل خواهند بود.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

حذف دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۲

بر اساس طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری از سال ۱۴۰۲ فقط شامل دروس تخصصی بوده و دروس عمومی حذف خواهد شد و به بخش سوابق تحصیلی منتقل شده اند.

با ایجاد این تغییرات، داوطلبان در کنکور سراسری ۱۴۰۲ فقط در کنکور دروس تخصصی شرکت می‌کنند.

دو مرحله ای شدن کنکور از سال ۱۴۰۲

برگزاری دوبار کنکور در سال برای هریک از رشته‌های تحصیلی صورت می گیردو نتایج کسب شده در آزمون تا ۲ سال اعتبار دارد. داوطلبان در صورتی که نتیجه دلخواه خود را در کنکور کسب نکنند، می توانند انتخاب رشته نکرده و در کنکور بعدی شرکت کنند. دانش آموزان آقا که خدمت سربازی دارند 2 بار فرصت برای قبولی در دانشگاه خواهند داشت.  

حذف زیرگروه ها در کنکور ۱۴۰۲

در سال های گذشته هر گروه آزمایشی دارای زیرگروه هایی بود که هر زیر گروه، دروس ضرایب متفاوتی با هم داشتند. داوطلب به ازای هر زیرگروه یک نمره بدست می آورد؛ اما در کنکور سال ۱۴۰۲ زیرگروه ها حذف شده و داوطلبان بر مبنای یک نمره انتخاب رشته خواهند کرد.

ضرایب و بودجه بندی کلیه دروس آزمون تخصصی متناسب با تغییرات متعاقبا از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

تعیین تکلیف داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۲  

داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در کنکور ۱۴۰۲، دفترچه مشابهی را دریافت خواهند کرد.

شرط معدل توسط دانشگاه ها در کنکور ۱۴۰۲

در کنکور ۱۴۰۲ به بعد، به دانشگاه ها اجازه داده خواهد شد که برای پذیرش دانشجو شرط معدل مخصوص به خود را داشته باشند. اگر داوطلب برای پذیرش در دانشگاه رتبه لازم را آورده باشد، اما معدل پایین تری داشته باشد، ممکن است پذیرفته نشود.

سهمیه های کنکور در سال ۱۴۰۲

در کنکورهای آتی، از ۲۲ سهمیه ای که در تمامی سال های قبل از ۱۴۰۲ بر کنکورها اعمال می‌شد، تنها پنج سهمیه باقی می ماند.

پنج سهمیه باقی مانده

  سهمیه مناطق ، سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا ، سهمیه مناطق محروم، سهمیه مناطق محروم برای رشته های گروه پزشکی و سهمیه بهیاران است.

برنامه ریزی VIP بهترین نتیجه را با منابع آزمون کم حجم و پر محتوا به شما هدیه می دهد.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

برچسب ها: