images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

کنکور 1402 برای نظام قدیم مقالات کنکوری

 

اخیرا خیلی از داوطلبان سوال می پرسند که کنکور 1402 برای نظام قدیم چگونه خواهد بود؟ این سوال به این دلیل است که معاونت انقلاب فرهنگی تصمیم جدیدی برای کنکور سال 1402 و آزمون های سال بعد گرفته است. این تصمیم بعضی از دانش آموزان را خوشحال و برخی را ناراحت و مضطرب کرده است. این تصمیم بر چند اصل مبتنی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اما سوال اساسی این است که با این تغییرات نظام قدیمی ها چه کنند؟ کسانی که چند سال از درس دور بوده اند الان به چه صورتی برای 1402 خود را آماده کنند؟ و سرنوشت آنان چه خواهد شد؟ در این مقاله قصد داریم به همه این سوالات پاسخ دهیم. اما این را بدانید که هر مصوبه ی جدیدی هم که باشد فاروس طاها همراه شماست و با مشاوره های بی دریغ خود بهترین نتیجه را به شما هدیه خواهد کرد.

 

حتما بخوانید >> چگونه از مشاوره تلفنی کنکور تجربی رایگان استفاده کنیم؟

 

حذف دروس عمومی از کنکور 1402

یکی از موارد مهم حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ می باشد. اغلب داوطلبین روی دروس عمومی خیلی سرمایه گذاری کرده بودند. خصوصا کسانی که در درس زبان مهارت داشتند با سوالات بخش عمومی می توانستند رتبه خوبی برای خود کسب کنند. به هر حال یکی از بندهای مصوبه جدید برای بخش دفترچه عمومی و تبدیل کنکور به یک دفترچه اختصاصی می باشد. با این موضوع برای بهبود رتبه خود چه کنیم؟ اولین مرحله این است که اصلا به خود استرس وارد نکنید. هر ساله برای کنکور بخشنامه های زیادی صادر می شود و تغییراتی اعمال می شود. اگر شما اینقدر منعطف باشید که خود را با هر شرایطی سازگار کنید قطعا شکست نخواهید خورد. هم چنین دقت کنید که این شرایط فقط برای شما نیست و اوضاع برای همه یکسان است.

 

بیشتر بخوانید>> برگزاری کنکور در سال 1402 به صورت است؟

 

ترمیم معدل برای کنکور1402

 

ترمیم معدل برای کنکور 1402 از دیگر تصمیمات مصوبه ی اخیر است. ترمیم معدل به این منظور است که از سال 1402 به بعد تاثیر معدل در کنکور 60 درصد می شود. 40 درصد باقی مانده هم برای آزمون سراسری کنکور از دفترچه اختصاصی می باشد. آموزش و پرورش این موضوع را با هدف کاهش استرس دانش آموزان انجام داده است.. اما اگر معدل خوبی ندارید نگران نباشید با ترمیم معدل فرصت جبران دارید. قسمت دیگر اطلاعیه اعلام شده این است که در هر سال کنکور دو بار برگزار می شود. در این صورت دیگر نمی خواهد نگران باشید که اگر در کنکور نتیجه خوبی نگرفتید مجبورید که یک سال کامل منتظر باشید.