shape5shap6shape7shape21shape21

جزئیات خبر

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

اخبار جدید  کنکور سراسری 1401-1402 برنامه ریزی - آزمون - اخبار دانشگاه ها - آخرین اخبار کنکور 1402

اخبار جدید  کنکور سراسری 1401-1402 

آزمون نوبت اول روز پنج‌شنبه 29 و جمعه 30 دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. صبح روز پنج‌شنبه آزمون گروه‌ آزمایشی تجربی و عصر پنج‌شنبه نیز آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.

صبح روز جمعه 30 دی ماه نیز آزمون گروه‌های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و عصر جمعه نیز آزمون گروه آزمایشی هنر برگزار می‌شود.

ثبت‌نام نوبت اول آزمون طی روزهای 8 تا 18 آبان ماه سال جاری انجام می‌شود و نتایج نوبت اول آزمون نیز در دهه دوم اسفند سال 1401 اعلام خواهد شد.

نوبت دوم آزمون نیز روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 14 و 15 تیرماه سال 1402 برگزار خواهد شد. صبح روز چهارشنبه 14 تیرماه 1402 آزمون گروه‌های آزمایشی انسانی و ریاضی برگزار می‌شود و عصر همان روز نیز آزمون گروه هنر برگزار خواهد شد.

صبح روز پنج‌شنبه 15 تیرماه سال 1402 آزمون گروه تجربی و عصر همان روز هم آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.

ثبت‌نام نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 نیز در تاریخ 15 تا 21 فروردین ماه سال 1402 انجام خواهد شد.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

 

تازه ترین اخبار سازمان سنجش برای کنکور سراسری 1401 _1402 

در شهریور ماه سال 1402 نتیجه دو نوبت آزمون با سوابق آموزش ‌و پرورش که برای کنکور سال آینده، 40 درصد برای پایه دوازدهم خواهد بود باهم تلفیق شده و یک نمره استخراج می‌شود و هر کنکوری هم که نمره بیشتری گرفته شود با سوابق تحصیلی تطبیق شده و نمره نهایی به عنوان پذیرش برای سال 1402 استفاده خواهد شد.

هر داوطلب چند بار می‌تواند آزمون دهد؟

داوطلبان می توانند در هر دو نوبت کنکور شرکت کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد و تا چهار کنکور هم می‌توانند شرکت کنند. اگر دو سال را شرکت کنند، چهار نمره کنکور دارند. فرض کنید کسی چهار نمره کنکور دارد و می‌خواهد برای 1403 یک نمره را ملاک قرار دهد که بالاترین نمره‌ای که کسب کرده را می‌تواند ملاک قرار دهد.

البته این احتمال را هم می‌دهیم، داوطلبی در گروه‌های دیگر آزمون دهد که محدودیتی ندارد، به عنوان مثال کنکور تجربی را شرکت کرده و می‌خواهد آزمون بعدی را کنکور ریاضی شرکت کند، در اینجا حق انتخاب دارد که بالاترین نمره برای او ملاک است. 

تکلیف پشت‌ کنکوری‌ها چه می‌شود؟

سوابق تحصیلی از سوی آموزش ‌و پرورش به سازمان سنجش ابلاغ می‌شود و این سوابق تحصیلی در سال 1402 به طور قطعی در کنکور محاسبه می‌شود. تاکنون نمره سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشت یعنی اگر نمره سوابق تحصیلی بیشتر از نتیجه کنکور بود در آزمون تاثیر مثبت داشت اما اکنون ممکن است نمره کنکور داوطلبی خوب باشد اما سوابق تحصیلی بدی داشته باشد که این باعث می‌شود تا رتبه کلی او در کنکور پایین بیاید.

برنامه ریزی VIP بهترین نتیجه را با منابع آزمون کم حجم و پر محتوا به شما هدیه می دهد.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

 

جدا شدن سنجش و پذیرش کنکور در سازمان سنجش

سازمان سنجش در کنکور فقط کار سنجش را انجام می دهد و نمره را استخراج می کند. پذیرش نیز به طور متمرکز با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها و رتبه افرادی که انتخاب رشته می‌کنند از سوی سازمان سنجش انجام می‌شود. در دانشگاه آزاد نیز کار پذیرش در چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی از سوی سازمان سنجش انجام می‌شود.

طبق آیین نامه جدید همه دانشگاه‌ها باید کار پذیرش را خودشان انجام دهند اما هنور زیرساخت آن در دانشگاه‌ها فراهم نشده و به محض اینکه زیرساخت‌ها در دانشگاه‌ها فراهم شود، دیگر پذیرش داوطلبان از سوی سازمان سنجش انجام نخواهد شد و به دانشگاه‌ها سپرده می‌شود.

نقش مصوبه جدید در عدالت آموزشی‌ 

عدالت اجتماعی در مناطق کم برخوردار به نحوه توزیع امکانات آموزشی بستگی دارد که آیا می‌توان در همه نقاط کشور یک نوع آموزش را پیاده کرد یا خیر و آیا همه افراد می‌توانند شرایط یکسان آموزشی داشته باشند.

 

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

 

برچسب ها: