فاروس logo

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاههای بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاههای بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاههای بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاههای بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی 

 

برای اولین بار در ایران قبولی پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی 100% تضمینی با روش 24 گام VIP

ویژه دانش آموزان دهم ، یازدهم ،  دوازدهم و فارغ التحصیلان 

 شرایط ثبت نام رشته های دانشگاههای بین الملل را از وب سایت فاروس طاها مطالعه نمایید.

کدام رشته ها بدون کنکور در دانشگا ه های بین المللی پذیرش نمی شوند؟

رشته تجربی بسیار پرمتقاضی است وهر ساله داوطلبان زیادی را مجذوب خود می کند. دانشگاه های دولتی و غیر دولتی این رشته محل های مربوط به زیرگروه تجربی را با  کنکور ارائه می دهند. رشته محلهای زیر بدون کنکور در دانشگاه های پذیرش نمی شوند :

👈 رشته های پزشکی: پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی

👈 رشته های پیراپزشکی: هوشبری، پرستاری، بینایی سنجی و … 

 

تفاوت دانشگاه بین المللی با دانشگاه آزاد از سطح علمی تا شهریه

دانشگاه های آزاد و پردیس خودگردان ، جزء دانشگاه های شهریه پرداز هستند یعنی دانشجویان در آغاز هر ترم و انتخاب واحد ، شهریه پرداخت می نمایند. شهریه دانشگاه بین المللی تقریبا دو برابر شهریه دانشگاه آزاد در ظرفیت عادی است .

 در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ، میزان شهریه دانشگاه آزاد حدود 10 تا 12 میلیون تومان برای هر ترم تحصیلی و دانشگاه پردیس بین الملل برای هر ترم شاخه های پزشکی ، حدود ۱8 میلیون تومان دریافت می کند حتی در برخی از واحد های دانشگاهی مثل پردیس خودگردان کیش ، تا ۲۰ میلیون تومان نیز از دانشجویان شهریه دریافت شده است.

دانشگاه آزاد علاوه بر ظرفیت عادی ، ظرفیت مازاد پذیرش دانشجو هم دارد که میزان شهریه ظرفیت مازاد تقریبا برابر با شهریه دانشگاه بین المللی است.

شهریه رشته های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان بوده و در دانشگاه پردیس خودگردان به ۱۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است. 

رشته های پیراپزشکی شامل پرستاری ، مامایی ، هوشبری ، اتاق عمل ، فوریت های پزشکی هستند.

تفاوت دانشگاه بین المللی با آزاد در اعتبار مدرک

اگر در انتخاب یکی از دو دانشگاه بین المللی و آزاد دچار تردید هستید و اعتبار مدرک جهت ادامه تحصیل و ورود به بازار کار برایتان مهم است مطلب زیرا بخوانید:

شرایط استخدام و ورود به بازار کار فارغ التحصیلان هر دو دانشگاه در شاخه های علوم پزشکی و پیراپزشکی تفاوتی ندارد یعنی تمام فارغ التحصیلان پزشکی و پیراپزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی  پس از گذراندن کارآموزی و طرح تعهد خدمت ، می توانند جذب شغل دلخواه خود شوند.

در مورد رشته های ریاضی و رشته های انسانی ، شرایط ورود به بازار کار کاملا بستگی به خود شخص دارد. مهارت فارغ التحصیل این رشته ها تعیین کننده موفقیت در بازار کار آنها را تضمین می کند. 

برای اکثر مراکز استخدامی ایران مدرک فارغ التحصیلی همه دانشگاه ها قابل قبول است و در زمان استخدام توانمندی ها و روابط عمومی فرد، بیشترین تأثیر را دارد.

ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت

دانش آموختگان هر دو دانشگاه ، زمینه ادامه تحصیل را دارندو می توانند در آزمون های ارتقا شغلی، آزمون های استخدامی آموزش و پرورش ، آزمون وکالت برای فارغ التحصیلان رشته حقوق و یا دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی برای روانشناسان ، کلینیک دندانپزشکی برای ورود به شغل دندانپزشکی ، مطب فیزیوتراپی و رادیولوژی شرکت نمایند. 

 تفاوت دانشگاه بین المللی با آزاد در نحوه انتخاب رشته

فرایند انتخاب رشته دانشگاه بین المللی با دانشگاه آزاد متفاوت است. دانشگاه بین الملل جزء دانشگاه های سراسری هستند ، لذا علاقه مندان به این دانشگاه ها باید انتخاب رشته کنکور را با سایر دانشگاه های سراسری در سایت سنجش انجام دهند و لیست رشته ها نیز از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، در دسترس قرار می گیرد.

برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری هر داوطلب مجاز است که حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل را از تمام دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیر انتقاعی ، مجازی و … انتخاب کند و ترتیب و تعداد انتخاب ها از هر دانشگاه نیز به اختیار خود داوطلب است. یعنی می تواند حتی تمام ۱۵۰ انتخاب خود را از دانشگاه پردیس خودگردان انجام دهد.

اما انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها مجزاست و باید به سایت آزمون سنجش مراجعه نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد با پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری ، صورت می گیرد. داوطلبان دانشگاه آزاد باید از طریق سایت سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود نمایند و پس از بررسی لیست رشته ها و ظرفیت های ارائه شده ، برای انتخاب رشته اینترنتی خود اقدام کنند.

نتایح انتخاب رشته دانشگاه پردیس خودگردان از طریق سایت سنجش azmoon.org اعلام می گردد و شما مجاز هستید که به صورت همزمان انتخاب رشته هر دو دانشگاه را انجام دهید ولی در صورت پذیرفته شدن در هر دو دانشگاه ، حق انتخاب یک دانشگاه را برای ادامه تحصیل دارید. داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 حضور داشتند، پس از اعلام نتیجه اولیه این آزمون و انتشار کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت سنجش، می توانند از وضعیت خود اعم از رتبه کل و رتبه در سهمیه نهایی، تراز یا نمره و وضعیت مجاز بودن خود جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطلع گردند.

 زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

داوطلبانی که در انتهای کارنامه اولیه خود، کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارند، مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه شده و اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد نمایند. 

 نتایج نهایی این آزمون در 28 شهریور ماه به صورت اینترنتی منتشر شده است. 

مقایسه دانشگاه بین المللی با آزاد در رتبه قبولی در پذیرش بدون کنکور

برای رتبه قبولی دانشگاه پردیس خودگردان با دانشگاه آزاد ، باید بررسی کنید که دقیقا خواستار پذیرش در کدام دانشگاه هستید مثلا دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران حتی از تعدادی از واحد های روزانه و پردیس خودگردان ، رتبه های بهتری را پذیرش می کند یا دانشگاه پردیس کیش ، به نسبت از سایر واحد های پردیس بین الملل شرایط قبولی سخت تری دارد.

برای انجام دقیق ترین تخمین رتبه و رشته قبولی با توجه به درصد دروس مد نظر خود و همچنین بررسی رتبه قبولی رشته های مختلف ، تصمیم گیری به انتخاب رشته محل نمایید.

اخیراً تمام دانشگاه های سراسری و آزاد و حتی دانشگاه های روزانه نیز رشته های بدون کنکور را ارائه می دهند اما تعدد و تنوع رشته ها در هر دانشگاه متفاوت می باشد. دانشگاه آزاد بیشترین تعداد رشته های بدون آزمون را در تمام گروه های آزمایشی دارد. 

برای کسب رتبه های برتر و ثبت نام در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه های بین الملل 1401 - 1402 و دانشگاه آزاد اسلامی، طرح 24 گام را دریافت نمایید.

تمامی مراحل 24 گام توسط ربات پیگیری می شوند. والدین در تمام مدت فعالیت دانش آموز از طریق سامانه پیامکی در جریان میزان فعالیت فرزندان خود و پیشرفت آنها قرار می گیرند. 

    

 

                                          

 

 

برچسب ها


قبولی در کنکور

برنامه ریزی کنکور 1401