فاروس logo

آشنایی با تکنیک های تست زنی در کنکور

آشنایی با تکنیک های تست زنی در کنکور

آشنایی با تکنیک های تست زنی در کنکور

آشنایی با تکنیک های تست زنی در کنکور

 

تکنیک های تست زنی در کنکور

تکنیک های تست زنی در کنکور سراسری یکی از مواردی است که آشنایی با آن می تواند در موفقیت شما در کنکور سراسری نقش مهمی ایفا کند. شاید این حرف را بسیار شنیده باشید که هر درس شیوه مطالعه خاص خود را دارد. بنابراین برای مطالعه هر درس باید به شیوه ای خاص زمان گذاشته و آن را جمع بندی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات تست زنی دروس عمومی و نکات تست زنی دروس تخصصی بپردازیم.

 

دروس عمومی برای رشته های انسانی و ریاضی و تجربی مشابه است. بر خلاف نظر بیشتر دانش آموزان که فکر می کنند باید این دروس را حفظ کنند تا به موفقیت برسند، باید به شما بگوییم نمی شود کل دروس عمومی 3 سال دبیرستان را حفظ کرد! حتی اگر شما آن ها را تقسیم بندی کرده و اقدام به حفظ کردن آن ها کنید، زمانی که به کنکور سراسری نزدسک می شوید چیزی از مطالب اولیه به یاد نمیاورید. پس راه حل چیست؟ شما باید از دروس پایه شروع به خواندن کرده و به قدری این دروس را در آزمون های مرحله به مراحله تکرار کنید تا مطالب آن از حافظه کوتاه مدت شما به حافظه بلند مدت سپرده شود.

 

بهترین منابع کنکور سراسری کدامند؟

 

✅ بسیاری از سوال های آزمون سراسری به این صورت است که در هنگام پاسخ به آن ها باید از دقت زیادی برخوردار شوید. رمز موفقیت در کنکور سراسری تمرکز است. شاید بسیار شنیده باشید که میانگین مطالعه رتبه های برتر کنکور روزانه بین 6 تا 10 ساعت بوده اما بسیارری یز این زمان را صرف آموزش کرده اما به نتیجه مناسب نرسیده اند. عوامل بسیاری می تواند در این موضوع دخیل باشد. اما بدانید دو ساعت مطالعه با تمرکز از ساعت ها مطالعه سطحی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

 

✅ نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که نگذارید بی دقتی باعث کسب نمره منفی در کنکور سراسری شود. بسیاری از سوالات کنکور سراسری نیازمند دقت بسیار است. یک بی دقتی کوچک می تواند باعث شود از سوالی که پاسخ آن را بلدید، نمره منفی کسب کنید. عوامل زیادی در به وجود آمدن بی دقتی تاثیرگذار است اما مهم رین آن ها استرس است. برای کسب ننتیجه موفق باید انتظار آن را داشته باشید و کاملا در روز آزمون خود را از کنکور رها کنید تا بتوانید به خود کنترلی برسید و استرس خود را در کنکور سراسری کنترل کنید.

 

دروس تخصصی در کنکور سراسری نیازمند زمان بیشتری هستند. همچنین شما برای پاسخگویی به آن ها زمان بیشتری دارید. برای پاسخگویی به دروس تخصصی باید ابتدا به شیوه صحیح مطالعه دروس تخصصی توجه کنید. در دروس تخصصی باید به یادگیری و درک عمیق برسید. فرمول ه را به خوبی به خاطر بسپارید. این نکته را بدانید که حل سوال از راه تشریحی برای شما بسیار زمان بر خواهد بود. به راه حل شما نمره ای تعلق نمی گیرد. بنابراین سعی کنید در تست زنی دروس تخصصی

 

در مطالعه دروس تخصصی هم باید بخوانید و یاد بگیرید و هم مطالب آن را به خاطر بسپارید. اکثر درس های تخصصی به دو دسته مفهومی و فرمولی تقسیم بندی می شود. یکی از راه های به خاطر سپردن مطالب رمز گذاری برای یادگیری آن هاست. به عنوان مثال می توانید برای به خاطر سپردن جدول مندلیف از شیوه رمز گذاری استفاده کنید. برای دروس تخصصی نیز مانند دروس عمومی باد مطالب را به حافظه بلند مدت بسپارید. مطالب دشوار را با تمرکز اما برخی از مطالب مروری را با استفاده از تکنیک تند خوانی بخوانید. سعی کنید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و تیپ بندی سوالات مباحثی را که با آن ها مشکل دارید به خوبی بشناسید.

 

آیا با شیوه تست زنی دروس رشته تجربی آشنایی دارید؟ در ابتدای شروع مطالعه برای تست زنی دروس تجربی ابتدا تکلیف خود را درس زمین شناسی روشن کنید. بساری از داوطلبین رشته های زیر گروه یک گروه آزمایشی تجربی درس زمین شناسی را فاکتور می گیرند. چراکه ضریب آن در زیر گروه یک 0 است. ( بی تاثیر است ) برخی از رشته های پرتقاضای رشته تجربی نیز در این زیرگروه قرار دارد. بعد از این مورد نوبت به سرنوشت ساز ترین درس این رشته می رسد. درس زیست شناسی که جزو دروس مهم در رشته تجربی است. در مطالعه این درس باید به شکل ها و جزئیات توجه کرده و برای یادگیر عمیق آن زمان بگذارید.

 

پس از آنکه به نکات تستی هر درس به آگاهی رسیدید، نوبت زدن تست های زماندار است. موفقیت در تست های زماندا شما را با این حقیقت روبرو می کند که چقدر مدیریت زمان دارید. شما بایدبرای هر تست عمومی 40 ثانیه و برای هر تست تخصصی ا دقیقه تا 9 ثانیه بسته به دروسی که تست زنی می کنید زمان دارید. مدیریت زمان شما باید به گونه ای باشد تا به بررسی تمام سوالات در کنکور سراسری برسید.

برچسب ها