images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

تغییرات کنکور در سال آینده اخبار دانشگاه ها - مقالات کنکوری

تغییرات کنکور در سال آینده 

کنکور سراسری از سال اینده دچار تغییراتی می­شود. متقاضیان کنکور سراسری باید ضمن آگاهی از تغییرات کنکور ، خود را برای شرکت در آزمون مهم وسرنوشت ساز آماده کنند . از جمله تغییرات کنکور سال آینده می­توان به افزایش تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری، حذف دروس عمومی کنکور، دو مرحله­ ای شدن ازمون سراسری و همچنین به حذف زیر گروه ها اشاره کرد.

درواقع کنکور به این صورت خواهد بود که هر داوطلب می­ تواند در دو نوبت در آزمون تخصصی کنکور سراسری شرکت کنند و نمره قبولی توسط وی در این آزمون ، با نمره سوابق تحصیلی ترکیب می شود و یک نمره کامل ساخته می­ شود. این نمره کل ملاک پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها و نمره بالاتر مورد قبول در یک رشته است.

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

تغییرات کنکور سال آینده

سازمان سنجش و اموزش کشور از سال های گذشته یک آزمون ورودی جهت ورود به دانشگاه های سراسر کشور و ادامه تحصیل در این مراکز بوده ، تحت عنوان آزمون کنکور سراسری انجام شده است. این آزمون هر ساله با وجود هزاران داوطلب از گروه های آزمایشی رشته تجربی، رشته ریاضی، رشته انسانی، رشته هنر و رشته زبان های خارجی به صورت جامع در سراسر کشور برگزار می شود.

سازمان سنجش در راستای برگزاری این آزمون بزرگ، در پی سنجش و ارزیابی تمامی داوطلبان با هر سطحی با یکدیگر و هم چنین گزینش دانش آموزانی با سطح علمی و بهره هوشی و توانایی بالاتری از سایر داوطلبان این آزمون می باشد.

هر ساله اخبار مختلفی مبنی بر حذف و یا تغییراتی در کنکور سراسری از سمت سازمان سنجش به اطلاع می رسانند. با توجه به این تغییرات به پیگیری و روند کنکور خود و تست زنی و تمرین انجام دهید. براساس آخرین خبر منتشر شده از سمت سازمان سنجش کشور، کنکور سراسری سال آینده با تغییراتی همراه خواهد بود.

این تغییرات جنبه های مختلفی از فرایند سنجش و پذیرش را شامل می شود. از جمله مهم ترین تغییرات کنکور سراسری سال آینده می توان به تأثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ، دو مرحله ای شدن این آزمون و همچنین حذف دروس عمومی از دفترچه ی سوالات کنکور سراسری است.

برگزاری دو آزمون در سال

یکی از تغییراتی که برای آزمون کنکور سال آینده اعمال می شود، برگزاری دو آزمون در سال می باشد. در طول تاریخ این آزمون ها برای اولین بار است که متقاضان می توانند دو بار در سال کنکور بدهند.

این تغییرات بزرگ به داوطلبان کنکور سراسری این فرصت را می دهد که در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب در آزمون نخست به جای وقت و تلاش خود برای آزمون سال بعد ، شانس خود را برای کنکور دوم همان سال امتحان کنند. زمان برگزاری دو آزمون کنکور سراسری قبل از عید و دومی پس از عید خواهد بود. نتایج این آزمون ها به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت. البته هنوز زمان بندی مشخصی برای آزمون ها مشخص نشده است.

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

حذف دروس عمومی

حذف دروس عمومی از کنکور از چند سال اخیر میان برگزار کنندگان این ازمون مورد بررسی قرار گرفته است. بعد از دو مرحله ای شدن کنکور سراسری ،حذف دروس عمومی از کنکور را می توان به عنوان یکی دیگر از تغییرات بزرگ کنکور سال آینده قرار داد. 

تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی

تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی از دیگر تغییرات مهم برای سال آینده می باشد. البته تأثیر سوابق تحصیلی در طی سال های گذشته کنکور همواره مطرح بوده اما تأثیر بالایی در رتبه و تراز متقاضیان نداشته است.

اما در کنکور سال آینده سوابق تحصیلی تأثیر بسزایی در رتبه و تراز داوطلبان خواهد داشت و همین سوابق تحصیلی نیمی از نمره کل کنکور متقاضیان را می سازد. نمره نهایی کنکور سراسری متقاضیان بر مبنای 40 درصد از سابقه تحصیلی سال دوازدهم می باشد.

پس بدین ترتیب داوطلبان کنکور باید نمره معدل سال دوازدهم خود را جدی گرفته و برای کسب نمرات بالاتر در این مقطع اقدام نمایند.

حذف زیر گروه ها

حذف زیر گروه ها از دیگر تغییرات کنکور سال آینده می باشد. در طی سال های گذشته برگزاری کنکور تا به الان ، هر گروه آزمایشی دارای چند زیر گروه می باشد. هر درس با زیر گروهی که در آن قرار می­­گرفت دارای ضریب مخصوصی بوده و داوطلب به ازای هر زیر گروه نمره ای بدست اورده است. اما در کنکور سال بعد چنین نبوده و متقاضیان بر مبنای یک نمره، تعیین رشته انجام خواهند داد.

معیار سنجش و پذیرش در دانشگاه بعد از تغییرات کنکور سال آینده

یکی از نکات مهم که برای تمامی متقاضیان آزمون کنکور سراسری بسیار مهم است، معیار سنجش و پذیرش در دانشگاه بعد از تغییرات کنکور سال آینده است و چگونگی محاسبه نمره نهایی آنها برای قبولی در رشته دلخواه می باشد.

براساس تغییرات گفته شده برای کنکور سال آینده حدود 60 درصد از نمره کنکور براساس تأثیر سوابق تحصیلی پایه دوازدهم دانش آموزان و 40 درصد مابقی از رتبه و تراز کسب شده و توسط متقاضی در کنکور سراسری محاسبه می شود.

بهترین راه برای آماده شدن برای تغییرات کنکور سال آینده این است که از همین حالا و با یک برنامه ریزی درست شروع به مطالعه دروس تخصصی نمایید. با مشاران موسسه فاروس طاها همچنان همراه باشید تا بیشتر در رابطه با غییرات کنکور سال آینده مطلع شوید.

موسسه فاروس طاها با ارائه بهترین خدمات در کنار شما هستند که با قاطعیت و تضمین شده قبولی در بهترین و تاپ ترین رشته های تجربی را در بهترین دانشگاه های کشور را به دست آورید.، به همین دلیل برای نحوه ثبت نام و شرایط فوق العاده ای که موسسه فاروس طاها در اختیار شما دانش پذیران گرامی گذاشته است می توانید با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن 09120981385 تماس حاصل نمایید.

روش 24 گام تنها روش تضمینی در کشور جهت قبولی در پزشکی، قبولی در دندان پزشکی و قبولی داروسازی و همچنین رتبه‌های برتر ریاضی فیزیک در دانشگاه‌های تراز اول کشور

برچسب ها: