images-shape-5images-shape-6images-shape-7images-shape-21images-shape-21

جزئیات مقاله

پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی با 24 گام برنامه ریزی فاروس با قاطعیت و اطمینان 100%

پردرآمدترین رشته های تخصصی پزشکی در ایران کدامند؟ انتخاب رشته - مقالات کنکوری

پردرآمدترین رشته های تخصصی پزشکی در ایران کدامند؟

 پردرآمدترین رشته های تخصصی پزشکی در ایران کدامند ؟ یکی از عادت های جالب ما ایرانیان هنگام سر زدن به مطب های پزشکی، محاسبه تقریبی درآمد پزشکان است. اما جدا از پر حاشیه و جالب بودن این قضیه برای عموم شاید این نکته برای فردی که برای کنکور و پزشکی درس میخواند نکته مهم و اساسی باشد . چرا که چشم انداز آینده شغلی وی را مشخص کند. به همین علت ما در این مقاله از سایت فاروس به بررسی پردرآمدترین تخصص های پزشکی در ایران و آمریکا پرداخته ایم.با ما همراه باشید.

پردرآمدترین رشته های تخصص پزشکی در ایران

پردرآمد ترین رشته های تخصص پزشکی همیشه موزد علاقه داوطلبین کنکور سراسری تجربی بوده است. در ادامه نگاهی به پردرآمدترین تخصص های پزشکی در ایران و درآمد تقریبی آن ها در ماه خواهیم پرداخت.

پردرآمد ترین تخصص های رشته علوم پزشکی

رادیولوژی = ( درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)

پرتو شناسی یا رایولوژی و گاهی تصویربرداری تشخیصی نام ی رشته از تخصص های پزشکی است که پرتو ایکس و دیگر اقسام امواج و پرتو ها برای تشخیص و درمان بیماری و حالات غیرطبیعی  کمک می گیرد. این رشته به صورت یک تخصص ( دوره چهار ساله رزیدنتی ) بعد اتمام دوره پزشکی اراِئه می گردد . ضمناً رشته رادیولوژی  (پرتوشناسی تشخیصی ) در مقطع کارشناسی نیز به صورت یک دوره چهارساله در دانشکده های پیراپزشکی ارائه میشود .

درآمد رشته ردیولوژی

چشم پزشکی = ( درآمد حداقل 30 میلیون در ماه )

چشم پزشکی شاخه ای از پزشکی است که با اناتومی، فیزیولوژی و بیماری های مختلف گردد. مانند : عفونت میکروبی چشم، اب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و ... . از آنجایی که چشم پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام میدهند این تخصص تخصصی جراحی و طبی است. چشم پزشکی یکی از تخصص های پردرآمد رشته ی پزشکی می باشد.

درآمد رشته چشم پزشکی

پوست و مو ( زیبایی ) = ( درآمد حداقل 30 میلیون در ماه )

در این قسمت میخواهیم درآمد متخصص پوست و مو را مورد بررسی قرار دهیم. دزماتولوژی شاخه ای از پزشکی است که با پوست سروکار دارد. این شاخه هم جنبه های طبی دارد و هم جنبه های جراحی یک پوست شناس ، پزشکی است که بیماری های مرتبط با پوست، مو ناخن و برخی از مسائل زیبایی را مدیریت میکند.

پزشکی هسته ای ( اسکن و ... ) = ( درامد حداقل ماهانه 15 میلیون درماه )

پزشکی هسته ای شاخه ای از تصویربرداری پزشکی، و پرتونگاری مولوکولی است که از خواص هسته ای مواد برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می کند.داروساز هسته ای نیز به این شاخه از علوم پایه پزشکی کمک میکند. ویژگی پزشکی هسته ای در این است که توانایی ارائه دادن اطلاعات تصویری از فرایند ها و عملکرد های متابولیکی بدن را دارد در صورتی که دیگر مدالیتع های تصویر برداری های پزشکی همانند مقطع نگاری رایانه ای و ام آر آی عموماً اطلاعات ساختاری و آناتومیکال تولید میکنند.

درآمد پزشکی هسته ای

پردرآمدترین رشته های تخصصی پزشکی در ایران

ارتوپدی = ( درآمد حداقل 20 میلیون در ماه )

جراحی ارتوپدی با مشکلات دستگاه ماهیچه ای اسکلتی سروکار دارد. جراحان ارتوپدی هم از روش های جراحی و غیر جراحی برای درمان این  موارد استفاده میکنند. گرایش ارتوپدی نیز امروز از محبوبیت زیادی در میان داوطلبین برخوردار است.

درآمد رشته ارتوپدی

قلبی و عروقی = ( درآمد حداقل ماهی 30 میلیون )

تخصص قلبی و عروقی از دیگر تخصص های سخت و درآمد زا می باشد.یماری قلبی-عروقی دسته ای از بیماری ها است که در قلب یا رگ ها رخ میدهد.

پانوشت: با تخصص های پولساز رشته های علوم پزشکی آشنا شوید, در کدام رشته از رشته های علوم تجربی پولدار می شوید؟